Nikis28

Jak přesvědčit rodiče abych nemusela chodit do kostela?

Ahoj, potřebovala bych poradit. Celá naše rodina kromě dědy a táty jsou příšerní katoličtí fanatici. Teď přes prázdniny je kostel na půl 8 ráno. Jsem takový ten typ co se vzbudí a ještě hodinu se válí v postel aby byl použitelný. :D A naši mě nutí chodit do kostela snad pokaždé co je. Ale já jsem nevěřící. Když jim řeknu něco jako: Já do kostela chodit nebudu. Co bych tam dělala tak mi jen odseknou že tam chodit budu a hotovo. Jen dodávám že je mi 16

Odpovědi
anonym

Já měl stejný problém, má víra je jiná, ale musel jsem chodit do kostela.Nejlepší budeš mít, když jim pohrozíš, že když tě nenechají na pokoji, tak přejdeš na islám, a je to.

Roman71

Nikis, zkus rodičům vysvětlit, proč do kostela chodit nechceš. Je dobré si na to najít chvilku, kdy si tě budou ochotni vyslechnout. Do kostela tě nemůže nikdo nutit chodit. Mne by tam taky nikdo nedostal a to jsem křesťan :)

Můžu ti dát jednu biblickou radu. Ježíš, když byl na zemi říkal, že se máme vyhýbat modlám (tím jsou myšleny předměty uctívání jako kříže, sochy, atd..). Zkus se zamyslet nad tím, čeho jsou plné kostely?

Máš pádný důvod do kostela ani nevkročit, i kdybys byla věřící :)

bolak

Pokládej faráři záludné otázky typu „jak vnikl bůh?“ nebo „kde se vzaly kosti dinosaurů?“ a tak podobně. Možná tě rodiče, aby nemuseli čelit pocitu trapnosti, přestanou do kostela tahat.

Doplňuji:
Dobrý je taky po vstupu do kostela, vykloktat si svěcenou vodou.