Matthew

Rodí se šnek už s ulitou ??? :)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Co je to šnek?? Zřejmě myslíš hlemýždě.....
Hledmýždi nerodí, ale snáší vajíčka, to se týká všech českých druhů plžů.

Juřičková: „Malý plžík už skutečně má ulitu. Říká se jí embryonální ulitka a je to vlastně taková špička té ulity budoucí, čili ten první závit. A tak jak dorůstá, tak přibývají jednotlivé závity a dospělý plž, toho poznáte podle toho, že ten poslední závit už není takový křehký a neláme se, ale je na něm nějaké obústí, prostě ztlustlina. Takže je vidět, že růst je už dokončený.“

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/plane­tarium/priroda/_zpra­va/502907

Další odpovědi
anonym

Jednou jsem viděla „kuličky“ vajíček a už v nich se krásně šnečci rýsovali ! Byli to takové ty malé pruhované potvůrky.

Pájo

Nerodí.