iceT

Robin Hood-existoval nebo je jen mytus?

Nedavno jsem si nasla vystrizek,kde se psalo,ze tato postava,je vyplod spisovatelu,a tak jak ho predestreli ctenarum,ze je nesmysl.
Clovek jmenem Robin z Loxley sice zil,ale jeho uhlavni nepritel serif Z Nottinghamu ho pronasledoval,pro­toze neplnil sve povinnosti a krute tyral sve poddane.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Podle mého profesora dějepisu – Robin Hood je fikce, výmysl, protože, tak jak je zobrazován v hustém tmavém lese je blbost, protože v Anglii mají/měli lesy řídké, že by se tam nemohl schovat a utéct…

Další odpovědi
annas

Záhadné postavy dějin: Robin Hood
Lidové pověsti říkají, že bohatým bral a chudým dával. Podaří se však historikům dokázat, že Robin Hood skutečně žil?

Třeba dostanete odpověď v pořadu:

pondělí: 6. září v 12.30 – National Geographic
Channel.
Opakování: čtvrtek 23. září v 12.30 – National Geographic Channel.

quentos

ve zdroji píšou, že byl odedávna oblíbenou postavou anglického folklóru, o nějaké jeho skutečné předloze ani zmínka … takže nejspíš jen mýtus.

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Robin_Ho­od