redy

Říká se, že prodejce by se měl usmívat. To beru, ale má se usmívat i prodejce rakví?

To beru, ale má se usmívat i prodejce rakví?
Nebylo by to divný, když truchlíte a ten funebrák by se na vás usmíval?

Nebo by měl nahodit taky truchlivej výraz, jako že s váma soucítí?

Kámoška říkala, že ten chlap se furt tak blbě culil, měl výraz, jako že se baví…
Já tam nebyla, tak nevím.
děkuji

Nejlepší odpověď
chachar1922

Prodejce by měl vystupovat podle toho, co prodává.
Pokud prodávám výživu, budu svěží a plná energie. Pokud prodávám něco s rakvemi, tak budu cítit s pozůstalými.

Další odpovědi
annas

Pracovník pohřební služby by měl mít sociální cítění, dodržovat pravidla služnosti, být připravený poskytnout pomoc či podporu, cítit sounáležitost s pozůstalými atd.

Bohužel, všechno je v lidech.

--
Takže úsměv patří jinam než do pohřební služby .

Kepler

Záleží na přirozené inteligenci prodejce. Jestliže prodává rakve, měl by aspoň naznačit účast. Pokud prodává mobily, může i vtipkovat…

gecco

I prodejce rakví by měl působit optimisticky – ale culit se? – já tam taky nebyl…
😉

Šidlo

  • predajca má byť za každú cenu zdvorilý, áno za každú
  • predajca má byť pokiaľ možno príjemný a ústretový.....ale! nie vyškierať sa nonstop ako Joker na Batmana alebo byť servilný ako sluha z 15.storočia voči zemepánovi

toto isté by malo platiť pre všetkých štátnych zamestnancov

VeRe1983

Myslím, že je vhodný výraz odpovídající situaci, aby bylo pokrytectví učiněno zadost. Čili pokud jde o funebráka, samozřejmě s námi bude cítit, ačkoliv až zajdeme za první roh, zajímat jej nebudeme. A jde-li o prodejce vysavačů, ten se samozřejmě musí usmívat. Tvářím se radostně, prodávám radostně.

lexx

v rámci marketingu by měl zajistit klientovi vyzkoušet si rakev předem jestli moc netlačí na záda a neteče deklem dovnitř, nefičí v zimě škvírami, zda má přípoj USB pro internet a chytne signál mobilu…

redy

q, byla bych ráda aby aspoň nadpis, zůstal tak, jak chci já.