Frckar

Řízky z aloe vera

Sehnal jsem si řízky z aloe vera a zasadil do substrátu, který se používá na pokojové květiny, nebo na balkonové květiny a teď mě zajímá, jak moc je mám zalít vodou? Diky

Nejlepší odpověď
anonym

Pěstování Aloe Vera
Aloe Vera nemá rádo průvan, má rádo slunné stanoviště, ideální je umístění rostliny na okně směřujícím na jih. Za horkých letních dní je však třeba přistínění. Tomuto druhu vyhovuje běžná pokojová teplota. V zimě by měla být rostlina na suchém, chladném stanovišti.

Teploty mezi 10 – 12 °C jsou pro Aloe v zimě ideální. Pro pěstování této rostliny je vhodný propustný, písčitohlinitý substrát. Většinou se používá směs zemin ve složení kompost, listová půda a písek v poměru 1:1:1.

Zálivka a hnojení
Pěstujeme-li Aloe Vera při nízké teplotě, omezíme i zálivku. Tato rostlina není náročná na vodu a ani na vlhkost vzduchu, snese i částečné sucho. Aloe dobře snáší suchý vzduch.V pěstební nádobě musí být dobrá drenáž, abychom mohli zabránit přemokření rostlin. Rostlinu je vhodné také 1 x za 14 dní přihnojovat

  • iv-

Další odpovědi
hanulka11

Zalij je nyní trochu, jelikož aloe je tučnolistá snese spíš sušší zeminu, při časté zálivce by ti zahnívala.Takže bohatě stačí jednou za 14 dní opravdu jen trochu zalít. Hlavně aby nestála v misce pod květináčem voda.