riziková práce v těhotenství

PRacuji jako fyzioterapeutka pouze u dětí – kdo znáte vojtovu metodu, protahování, nějaký cvičení na balancích…
Občas se stane že mě dítě během práce kopne do břicha. Máme tu děti od několika měsíců do 18ti let.
Problém je, když je třeba 16ti leté dítě postižené a chová se na 2 roky – to mu nevysvětlíte že to prostě nemůže…
Navíc se dennodenně potkávám s dětma – mají rýmu, teplotu, občas hnisavou angínu, po neštovicích…
Zaměstnavatel mě nemůže přeřadit na jinou práci, ale asi tu nemůžu z důvodu rizikové práce zůstat…
Musí mi zaměstnavatel platit celý plat? nebo mi dá jen nemocenskou?
Ale nemám rizikové těhotenství(snad), jen prostě práci a za tu já nemůžu.
Četla jsem někde v zákoně, že mi tak musí dorovnávat plnou mzdu – máte některá prosím zkušenost jak na něj?
Co si načíst a čím argumentovat???
Díky moc!

Odpovědi
aramah

Záleží na Vás čemu dáte přednost.
Ono pracovat v obchodě je taky riziko.
Pokud máte obavu domluvte se s lékařem.Můžete jít na mateřskou dřív.
Ani bych neřešila ty peníze, hlavně zdravé mimčo. Přeji hodně štěstí.