valuta

Riziko otěhotnění?

Dobrý den, je mi 15 let a měla jsem se svým přítelem chráněný styk (kondomem) 11.2. a menstruace měla přijít 27.2, ale nic. Test jsem si dělala 3.3 a negativní. Menstruaci nemám úplně pravidelnou (33–40dní), ale dnes je to již 50. Myslíte, že bych mohla být těhotná? Co mám dělat, pokud se menzes nedostaví? Ke gynekologovi ještě nechodím…

Odpovědi
Michal Kole

Zkus si koupi přesnější test, ale obávám se, že k lékaři budeš muset.

anonym

Nemyslím si nic. Pokud žiješ aktivním sexuálním životem, tak se stát může, že otěhotníš, ačkoliv použijete s partnerem kondom. Samozřejmě to mohou být ale i hormony a delší pauza může být zaviněna jejich nevyváženou hladinou. Jediné řešení je zajít na gynekologii a zjistit, proč jsi menzes ještě nedostala. Když lékaři řekneš, že máš delší pauzu než obvykle, tak příčinu určitě zjistí a také výkyvy v pravidelnosti může medikamenty upravit.
Přeju Ti, aby vše dobře dopadlo.