Avatar uživatele
Pokročilý

Řízení při pracovní neschopnosti

Jsem v pracovní neschopnosti z důvodu úrazu v práci a známí mi říkal, že v této době nesmím řídit i když mám vycházky. Je to pravda??
Doplňuji:
JJ jsem dostatečně

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ne, není to pravda, pokud dodržíte zákon 361/2000

) Řídit vozidlo nebo jet na zvířeti může pouze osoba, která je dostatečně tělesně a duševně způsobilá k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a v potřebném rozsahu ovládá řízení vozidla nebo jízdu na zvířeti a předpisy o provozu na pozemních komunikacích.

vy jste dostatečně?..


Avatar uživatele
Zlatý

dopravaky nezajima,jestli jste na neschopence.Nesmite ovsem uzivat urcite leky tlumici pozornost,atd


Avatar uživatele
Zlatý

Jen bych doplnil předchozí odpověď o tato fakta:

a) existuje vyhláška č. 277/2004 Sb. o stanovení zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel, která má PŘÍLOHU č.3
"Nemoci, vady, nebo stavy, které vylučují nebo podmiňují zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel"
...která definuje vybrané nemoci, které znemožňují řízení motor.vozidel

b) "pracovní úraz" v této vyhlášce není definován..., takže pokud je splněna podmínka uvedená v následujícím bodě, je vše OK

c) zák. 361/2000 Sb., o silničním provozu
§ 84-86 "Zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel" - viz odkaz níže

Zdroj: http://www.vsechny-autoskoly.c z/zakon_o_provozu_na_pozemnich _komunikacich/zdravotni_zpusob ilost_k_rizeni_motorovych_vozi del/

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.