Řízení pod vlivem návykové látky

Dobrý den

Přes vánoce jsem byl zadržen Policií ČR a byl jsem opilý. 1,31 na krevní zkoušce. S Policií jsem spolupracoval.

1. Jaký je minimální trest a jaký maximální.

Nikdy jsem nebyl trestaný a ve správním řízení proti řízení pod vlivem.

Děkuji

Michal

Nejlepší odpověď
standa

minimální trest = 25.000 pokuta + zákaz řízení 6 měsíců

maximální trest = 1 rok odnětí svobody (ve vašem případě nejspíš podmínka + zákaz řízení až 2 roky

Pokud bude vaše jednání vyhodnoceno jako trestný čin § 274 Ohrožení pod vlivem návykové látky (což být ale taky nemusí)
pak vám hrozí :

  • odnětím svobody až na jeden rok
  • peněžitým trestem nebo zákaz činnosti

Pokud budete mít to štěstí, že vaše protiprávní jednání bude vyhodnoceno jen jako nedbalostní jednání nebo-li „přestupek“, pak máte šanci dostat JEN pokutu (25–50 tis.Kč) + zákaz řízení až 1–2 roky.