Řízení pod vlivem

dobrý den.Stando chtěl sem se zeptat vezl sem manželku do prace a nadýchal sem zbytkáč ale 1.35 a po 5 minutach 1.27 bylo to rano v5.00 má to nějaky vliv že to byl zbytkovej al.a co mi hrozí moc děkuji.
Doplňuji:
Take tam policie napsala moje stare trestne činy před 11 lety ty jsem si odseděl a rejstřík mám už čisty může to mít vliv moc dík

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak to je, ale pěknej ´zbytkáč´ :-(

Neznám soudní praxi, ale mohu se domnívat, že:
- byla překročena hranice 1 promile, takže trestný čin (pokud by to bylo pod tuto hranici, tak by se jednalo o přestupek, který má ale stejně tvrdé sankce 25-50 tis. pokuta + zákaz řízení 1-2 roky)

- ale v novele trestního zákona vypadla z ustanovení § 274/1 slovíčka "byť jen z nedbalosti", což pro vás může (ale nemusí - to bude záležet na soudu) být dobré, protože pokud se prokáže, že jste jednal POUZE v nedbalosti, tak by se nemuselo jednat o trestný čin, ale jen o ten přestupek

Problematiku "nedbalosti" jsem zde již popisoval - viz odkaz na obdobou otázku níže ve zdroji

--------

Doplněna:

k ´vymazaným´ trestným činům by už nemělo být přihlíženo..., ale ze své zkušenosti (asi před 15 lety) mohu potvrdit ´sviňáckou´ praxi policajtů, který mi tenkrát říkal. "ano, já vím, že ten starý přestupek*/ už máte ´vymazaný´ a neměl bych k němu při posuzování nového přestupku přihlížet, ale já k tomu přihlížet budu..."

*/ v mém případě se jednalo ´jen´ o přestupkové řízení a jednalo se o ´smazané´ záznamy v kartě řidiče nikoli o výpis z RT, ale princip by měl být stejný

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ alkohol-a-novy-zakon

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.