kavon

Řízení pod vlivem

dobrý den.Stando chtěl sem se zeptat vezl sem manželku do prace a nadýchal sem zbytkáč ale 1.35 a po 5 minutach 1.27 bylo to rano v5.00 má to nějaky vliv že to byl zbytkovej al.a co mi hrozí moc děkuji.
Doplňuji:
Take tam policie napsala moje stare trestne činy před 11 lety ty jsem si odseděl a rejstřík mám už čisty může to mít vliv moc dík

Nejlepší odpověď
standa

Tak to je, ale pěknej ´zbytkáč´ ☹

Neznám soudní praxi, ale mohu se domnívat, že:

  • byla překročena hranice 1 promile, takže trestný čin (pokud by to bylo pod tuto hranici, tak by se jednalo o přestupek, který má ale stejně tvrdé sankce 25–50 tis. pokuta + zákaz řízení 1–2 roky)
  • ale v novele trestního zákona vypadla z ustanovení § 274/1 slovíčka „byť jen z nedbalosti“, což pro vás může (ale nemusí – to bude záležet na soudu) být dobré, protože pokud se prokáže, že jste jednal POUZE v nedbalosti, tak by se nemuselo jednat o trestný čin, ale jen o ten přestupek

Problematiku „nedbalosti“ jsem zde již popisoval – viz odkaz na obdobou otázku níže ve zdroji

Doplněna:

k ´vymazaným´ trestným činům by už nemělo být přihlíženo…, ale ze své zkušenosti (asi před 15 lety) mohu potvrdit ´sviňáckou´ praxi policajtů, který mi tenkrát říkal. „ano, já vím, že ten starý přestupek*/ už máte ´vymazaný´ a neměl bych k němu při posuzování nového přestupku přihlížet, ale já k tomu přihlížet budu…“

*/ v mém případě se jednalo ´jen´ o přestupkové řízení a jednalo se o ´smazané´ záznamy v kartě řidiče nikoli o výpis z RT, ale princip by měl být stejný

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/alkohol-a-novy-zakon