svéprávný

Řízení pod vlivem

Zdravím Vás! Chtěl bych se tímto zeptat. V říjnu 2009 mi byl odebrán řidičský průkaz. (0.14%) Dostal jsem 20.000,–pokutu a zákaz na 12měsíců. Mohu řidičák dostat dříve? V kartě řidiče jsem měl již 7bodů (2× rychlost,1× pásy). Děkuji za odpovědi

Odpovědi
standa

´Zabavený´ řidičák můžete teoreticky dostat dříve jedině v případě, že vám byl vysloven „zákaz řízení“ a správní orgán, případně soud schválí vaši žádost o prominutí zbytku trestu zákazu řízení po odpykaní polovičky.

Na rozdíl od ´zabavení ŘP´ JEN po nasbírání 12 bodů, kdy vám „zákaz řízení“ udělen nebyl. V takovém případě dochází k paradoxní situaci, že tento ´trest´ musíte odkroutit celý, žádat o prominutí nelze.

Takže zpět k vašemu případu…myslím, že vy budete moci v 03/2010 zažádat o zrušení „zákazu řízení“.

Otázkou je, zda vám bude vyhověno. Podle mého názoru nikoli, a to kvůli tomu alkoholu 1,4 promile.

Btw. trestné body (stávajících 7 bodů + 7 nových za alkohol) budete mít „vynulovány“