kveta81

řizeni bez řp v opilosti

dobry den chtela jsem se zeptal kdyz muj pritel jel opily bez řp ale nespusobil nehodu jestli se na nej vztahuje amnestie dekuji jel tak po 1.

Nejlepší odpověď
standa

´Amnestie´ se na tyto skutky vztahuje částečně.

Trestný čin „řízení bez řidičáku“ (§180d) byl zrušen včetně trestů, ale řízení pod vlivem alkoholu (pokud to bylo více jak 1 promile) zůstává trestým činem i podle nového trestního zákoníku.

Souhrný trest bude s největší pravděpodobností překvalifikován. Během měsíce ledna obdržíte od soudu vyrozumění.