Řízení bez ŘP

řídil jsem vozidlo bez ŘP a druhý den také. V obou případech mne chytila PČR. Jaká je minimální pokuta a jaká maximalní?? Budu si moc dodělat ŘP?? Za jak dlouho??

Nejlepší odpověď
standa

Předpokládám, že jste nikdy řidičák nevlastnil (pokud ano a řídil jste BEZ, protože vám byl dříve zabaven, tak to je jiný a horší případ)

  1. v prvém případě jste se dopustil PŘESTUPKU, za který vám hrozí pokuta 25–50 tis. Kč + zákaz řízení (nejspíš na 1 rok)
  2. ve druhém případě se bude o PŘESTUPEK *) jednak také, ale nepochybně dojde k navýšení sankcí na horní hranici, tedy až 50 tis.Kč pokuta a zákaz řízení na 2 roky

*) pro pozorné a přemýšlivé čtenáře uvádím, že teoreticky by se to druhé ´chycení´ bez řidičáku dalo považovat za trestný čin (maření výkonu úředního rozhodnutí), ale prakticky nikoli, protože rozhodnutí o uložení zákazazu řízení z toho prvního přestupku nebude ve zmiňovaný druhý den ještě pravomocné…