Benysek

řízení bez řidičáku

nikdy jsem neměl řidičský průkaz.zajímalo by mě zda-li jízdou bez papírů bych byl posuzován trestním činem či přestupkem.....mám podmínku za §247/1e,2

Odpovědi
bourak

Od 1.1. jen přestupek

Liliana

ano on 1.1.10 jen přestupek ale samotnou by me zajímalo zdali si po spáchání přestupku mužu normálně řidičák udělat bez odkladu(který byl předtim)

standa

Ano řízení bez ŘP už je od 1.1.10 ´jen´ přestupkem, ale pokud máte podmínku za tu krádež (zejména odstavec 2), tak to je problém, protože jste porušil podmínku a reálně vám hrozí nepodmíněný trest v lepším případě alternativní trest v podobě veřejně prospěšných prací + každopádně zákaz řízení nejméně na rok, spíše všal na 2 roky.

To Liliana:

Řidičák normálně dělat nemůžete, protože nepochybně bude udělen zákaz řízení a to je „stopka“ pro případnou autoškolu.