hubenej

rizeni bez R.P. a trest

v roce 2008 9teho mesice jsem byl odsouzen za rizeni bez R.P. na 200 ver.pros.praci a zakaz rizeni na 2roky. hodiny do tet nemam odpracovany i kdyz kazdych 14dni zadam na mest.urade. tyka se me amnestie a v jakem rozsahu dekuji

Odpovědi
standa

Pokud jste řídil bez ŘP, který vám byl předtím zadržen, tak se na vás ´amnestie´ bude vztahovat je „technicky“, protože sice byl zrušen trestný čin ddle § 180d (řízení bez ŘP) ale trestný čin dle § 171 (maření výkonu) zůstává a souhrnný trest by se mohl částečně snížit, a částečně by se mohla snížit i doba zákazu řízení. Ale podle přestupkového zákona vám za ten zrušený § 180d. bude hrozit finanční sankce + nejspíš zase zákaz řízení. Takže ´prašť jako uhoď´ ☹

Pokud jste však nikdy předtím ŘP neměl, tak to by nejspíš na nějaké zkrácení trestů mohlo vyjít…

POčkejte si na dopis od soudu, který by vám během ledna měl přijít.