Avatar uživatele
Psychotic

Riskuji vůbec něco, když jsem v zimě nebo v dešti bez teplého oblečení?

Tedy kromě hypotermie a omrzlin (čož potrvá hodiny), samozřejmě. Vzpomínám si, jak mi vždycky jako dítěti všichni říkávali „Vem si bundu nebo něco chytíš“. Co přesně jako mám chytit? Nachlazení, chřipka, angína, zápal plic… všechno virové a bakteriální choroby, které s teplotou nemají nic spolešného…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3583 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ad ´otázka´ – riskuješ smrt… A nebo nic – podle tvé fyzické kondice a počasí… A času vystavení se… A ´servisu´ okolo…
V létě (běžném, středoevropském) nemám problém se sprchovat v dešti.
V zimě – běžné, středoevropské, už jsem málem umrznul (já blbec – nedostatečné odění a alkohol jsou dohromady sfiňa). A to ve městě!!!
___
Pokud si organismus oslabíš podchlazením (a nebo i přehřátím), jsi ´kandiátem´ nemoci – snadněji ´chytíš´ i bakterii, i vir.
___
A pokud se domníváš, že hypotermie (smrtelné stadium, ne nějaká třesavka) je otázkou hodin – ´zvu´ tě na jarní (nebo podzimní a nebo zimní ´vodu´) – ujišťuju tě, že po 10 minutách ´plavání´ bez vhodného oděvu (neoprenu) a (nebo) bez okamžitě poskytnuté následné záchrany – seš mrtvej…
No – nezvu tě – zatím – ťukyťuk – nikdo z mnou pozvaných neumřel, nechci si pokazit´skore´.
Ale vyzkoušej si to.
Vlez do vany plné vody napuštěné výhradně ze ´studeného´ kohoutku, celý se ponoř – i s hlavou (dejchej šnorchlem) – jak dlouho vydržíš? A pak si uvědom, že ta voda ´venku´ (i déšť!) může mít i o 10°C míň (to je cca 5°C – nemrzne!!) – a teče (neohřeješ si vrstvičku okolo těla)…
___
No – nevím, co tou otázkou ´zkúšáš´ – ale, !!nezkoušej to!!.
:-O

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?led Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Vacalvojil

Někdo riskuje život, někdo rýmu.. každý máme jiný imunitní systém ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

V zimě tě (resp. tvé tělo) stojí „přežívání“ daleko více námahy, tudíž máš menší obranyschopnost, tudíž máš jaksi větší pravděpodobnost nachlazení, …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Ne prakticky nic …ale to co jsi vyjmenoval je ti malo ?… Ty si libujes v nemocech?..ono prochladniti neni nic pekneho a neprojeni se to hned spis az ve stari …
Nicmene pokud si na zimu navyknes tak ti nemusi ..az tak vadit samotna zima pokud je clovek zvykly nevadi.. spis je zle prechazeni ze zimy do tepla a naopak …:D to by museli byt napriklad
Samove byt nemocni porad …jak jsem rekl ty mas ten problem ..ze jsi X hodin v teplote pokojove a pak vyrazis ven ..do chladu a jeste se neobleces tak pak mas problem.. telo se s takovym vykyvem teplot spatne srovnava …:
PS; chripka a podobne se nesiri pri nizkych teplotach …to chytnes az uvnitr pekne v teple …:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

1 – Ľudské telo otužovaním síce získa odolnosť voči chladu, ale rýchle zmeny teploty po dlhšom pobyte v teple miestnosti nerobia organizmu dobre a nepriaznivo pôsobia aj na životnosť. (videla som v zime chodiť ľudí aj v kraťasoch, nie, neboli to bezdomovci)
2 – riskujete nepriazeň výrobcov a predajcov teplého oblečenia.
3 – „chytíte“ zvedavé a prekvapeno-nechápajúce pohľady okoloidúcich a ich „sprosté“ otázky: „nie je vám takto zima?“, či mimickú pantomímu o vašom duševnom stave

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek