Říp je vyhaslá sopka, kdy ukončila činnost a je pravděpodobnost k jejímu probuzení? Díky

Nejlepší odpověď
annas

Vysloužilá sopka Říp
Stačilo by, kdyby praotec Čech přišel o pár milionů let dřív, a místo o mléku a medu by nejspíš mluvil o popílku a žhavé lávě. Není totiž žádným tajemstvím, že Říp je vyhaslá sopka, přesněji řečeno obnažený zbytek sopouchu. Stejně jako homole nedalekého Českého středohoří, i on už má nejlepší léta za sebou: naposledy si zasoptil ve třetihorách a toho, že by se ještě probudil, se bát nemusíme.

Zajímavý je také původ názvu. POodívejte se do odkazu:

Zdroj: http://www.hora-rip.cz/hora.php

Další odpovědi
hanulka11

Říp (460,7 m) je zdaleka viditelná hora s románskou rotundou na vrcholu, vystupující z roviny 5 km jižně od Roudnice nad Labem; památné místo české mytologie a historie.

Říp je čedičová kupa – pozůstatek třetihorního vulkánu – dnes již značně snížená zvětráváním, se silnými suťovými vrstvami na úpatí. Zdejší sodaliticko nefelinický čedič obsahuje kromě olivínu i magnetovec, což způsobuje lokální magnetickou anomálii – na hoře lze pozorovat výchylky střelky kompasu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%98%C3­%ADp

venkovan

Teoreticky se tvrdí, že k probuzení by nemělo dojít. Ncméně přiroda je trochu nevyzpytatelná. Ale víc věřím tomu, že sním mlékovou polévku, než že se probudí sopka Říp