miladalin

Říká se že husa má čtyři nebo čtyry nohy?

Jeto klíčová otázka.

Nejlepší odpověď
standa

Naštěstí nemusím řešit ten gramatický problém, protože husička má nožky jen dvě. Ale docela chyták 🙂

btw: používají se oba výrazy „čtyři“ i „čtyry“

Další odpovědi
Nuk nuk

Jsem holka z města, takže se mohu mýlit, ale co jsem těch několik hus za život viděla, všechny měly nohy dvě.

Ovšem, co se gramatiky týče. Záleží, jestli o té huse budeme hovořit spisovnou nebo hovorovou češtinou.
Spisovný je totiž jen výraz „čtyři“.

root.tt

:)

Mih4ker

jsem z vesnice husy máme doma a mají opravdu nohy dvě ale pokud by se u nás řeklo že jich má víc tak né čtyři ani čtyry al čtvery
Zdroj: Domov