Říkáme – li o horních končetinách že to jsou levice a pravice, jak tedy říkáme o dolních končetinách ?!

Nejlepší odpověď
Sůwa

Seno – sláma, seno – sláma, seno – sláma… 🙂

Další odpovědi
www

Se nedíváš aspoň někdy na fotbal?
Běžně se používá levačka a pravačka 😉

Děda Louda

Tam se u některých jedinců vyskytuje ještě prostřednice.

dudu

Pravá nebo levá. Pro ty více přemýšlivé pak seno nebo sláma.

anonym

Tak mne napadá – ´dolní´ „levice a pravice“… ;-D
___
Ačkoli se běžně politickým tematům diskusí ZÁSADNĚ vyhýbám, nemohu v tomto kontextu nevzpomenout našeho aktuálního prezidenta a jeho rétoriku.
Jsem prezidentem „dolních“ 10.000.000… A po volbách je mám ´dole´ (u ´pr…´ – viz SPOZ…).
😁

Krakis

V lékařské zprávě se píše LDK a PDK. (levá a pravá dolní končetina)
Doplňuji:
…akorát nerozumím termínům ,,levá pravice a pravá levice"… 🙂