Říká vám něco pojem

slonovinová věž? Co to vlastně znamená? Symbolizuje to něco?

Nejlepší odpověď
annas

Věž ze slonoviny se vyskytuje již v Bibli v Šalamounově písni. Význam tohoto spojení se dá také popsat jako „místo odtržené od všedního života, kde se uzavírá badatel“. Anebo umělec. Do věže ze slonoviny se rovněž velmi rádi uzavírali dekadenti. Byli tak nejen chránění před okolním všedním světem, ale vzhledem k tomu, že se jedná o věž, se také ocitali vysoko nad vším, čím pohrdali.
Tento pojem se uvádí i v souvislosti s Platonovými idejemi. Platón nebyl ochoten naplňovat svoji vizi v omezených podmínkách reality – to je jeho slonovinová věž.

Podle ABZ aj. stránek.

Další odpovědi
panenka

slonovinová věž je věž ze slonoviny je to Sídlo královny říše Fantazie v pohádkovo fantastickém filmu Nekonečný příběh, ve které se hl. hrdina Atrej s přáteli snaží zachránit říši před nicotou viz. http://www.im­db.com/title/tt008832­3/

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/slo­novinova-vez-vez-ze-slonoviny

anonym

Pro panenku – Jasně. A nic víc?