Avatar uživatele
vagra

Říká vám něco jméno Margaret Houlihan?Jak se jmenuje občanským jménem a jak oceňujete její herectví?

Znáte českou herečku která ji dabuje?
Doplňuji:
Všem se omlouvám,zapoměl jsem uvést,že mám na mysli seriál.Vaše snaha je skutečně oceněníhodná.
Loretta Switt
Narozena 4. listopadu 1937 Passaic, New Jersey, USA
Významné role Margaret Houlihanová (MAS*H)
Český dabing Jorga Kotrbová (MAS*H)
ceny Emmy 1980, 1982 obě za MAS*H)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: vagra

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878, anonym před 4893 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Ano je to Maj. Margaret ‚Hot Lips‘ O'Houlihan z M.A.S.H., herečka se jmenuje Sally Kellerman. Nedávno jsem s ní viděla film Hráč, kde hraje sama sebe, skutečně to stojí za to to vidět. Ale kdo jí dabuje netuším, pokusím se to najít.
Doplňuji:
Tak se omlouvám, já moc na seriály nekoukám.

Upravil/a: kropitko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

MILUJU MASH! Loretta Swit, major Margaret „HotLips“ „Šťabajzna“ Hoolihan, český dabing Jorga Kotrbová.
Switová je v MASHi neuvěřitelná, její postava tam odehraje snad celé spektrum situací, které vůbec herec může mít – od naprosté mrchy až po zesláblou a unavenou ženskou, která brečí, že ji sestry nepozvou na kafe. Neuvěřitelnej výkon – s A.Aldou podle mě ti nejlepší. Bez nich by MASH nebyl MASHEM.

PS: Sally Kellerman hrála Houlihanovou myslím jenom ve filmu MASH, ne v seriálu. Nutno dodat, že film se nevyvedl tolik jako seriál (ale osobně to potvrdit nemůžu, film jsem ještě neviděla).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Jak uvádí Terryle, seriál MASH miluji. Včera jsem se dívala na dva díly na slovenské JOJ.
Stále nacházím něco nového, i když seriál jsem viděla několikrát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

postava ze seriálu M.A.S.H. „Hot Lips“ Houlihan
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Mar­garet_Houlihan

herečka
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Sa­lly_Kellerman
Doplňuji:
kde všude hrála ?
http://www.csfd­.cz/herec/2430-sally-kellerman/

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Loretta Switt/postava ze serialu Mash,ale kdo ji dabuje si nevzpmenu,kdybyste me zabil…
Nevidela jsem ji snad v nicem jinem hrat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

nedabuje ji Jorga Kotrbová

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Luss

Film MASH je uplne jiny nez serial a byl natocen driv! (mimochodem reziroval ho R.Altman – reziser napr.Gosford Parku – 6 nominaci na Oscara – takze zadne orezavatko). Myslim, ze serial ho prevalcoval, protoze je jakoby lehci, odpocinkovejsi, vic prospikovany vtipy. Nicmene musim napsat, ze serial MASH zboznuju a i ja ho mam mnohem radsi nez film. Chytry humor zalozeny na dialogu je fakt neodolatelny a Alda (ackoliv ho jako herce v jinych filmem fakt nemusim) dela pulovinu uspechu a vtipnosti. Nicmene i ostatni role jsou skvele: Margaret, Radar a nebo treba kuni ksicht Frank, ty nemaji chybu!!!!

před 4893 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Vagro omlouvám se, ale já myslela, že ve filmu hraje ta samá herečka jako v seriálu. Na seriály nekoukám a předpokládala jsem, že film M.A.S.H byl " piloťák" k seriálu,takže mě ani ve snu nenapadlo, že obojí má jiné obsazení. Bude to tím, že to není moje krevní skupina. Neměla jsem se do odpovědi vůbec pouštět…když o tom vím kuloví......

před 4893 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Kropitko,se nic neděje,jste dobrá,dokonalost je nuda.

před 4893 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terryle

Kropitko, ještě že jste se do toho pustila, já zase nevěděla, že ve filmu hrál Houlihanovou někdo jinej než v seriálu. Ona tam teda byla snad půlka herců jiná, což je docela zvláštní… Takže absolutně není proč se omlouvat, splést se může každej a vy jste se vlastně ani nespletla, spíš jste odpověď obohatila :o)

před 4893 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Terryle-Vy jste mi dala zabrat s tím p r d e m.
Odpověď na vaši otázku,mi,při mé rychlosti psaní,zabrala půlhodinu.
Nevím jak Vy při čtení,ale já jsem se při psaní dost pobavil.
S Vaší odpovědí kropitku souhlasím.

před 4893 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Samotnou mě to nepřekvapilo, ale jak píši, seriály nesleduji, no a tehle tuplem ne, jelikož jsem viděla film, ten mě nenadchnul. Ale vzájmu vědění si pár dílů zkouknu…Manžel říkal, že ho dávají na Primě. Díky za toleranci,,,

před 4893 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Všem: Na nedokonalou otázku,se nedá dokonale odpovědět.Popel je tentokrát na mé,už tak dost šedé hlavě.:-)

před 4893 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek