vagra

Říká vám něco jméno Margaret Houlihan?Jak se jmenuje občanským jménem a jak oceňujete její herectví?

Znáte českou herečku která ji dabuje?
Doplňuji:
Všem se omlouvám,zapoměl jsem uvést,že mám na mysli seriál.Vaše snaha je skutečně oceněníhodná.
Loretta Switt
Narozena 4. listopadu 1937 Passaic, New Jersey, USA
Významné role Margaret Houlihanová (MAS*H)
Český dabing Jorga Kotrbová (MAS*H)
ceny Emmy 1980, 1982 obě za MAS*H)

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano je to Maj. Margaret ‚Hot Lips‘ O'Houlihan z M.A.S.H., herečka se jmenuje Sally Kellerman. Nedávno jsem s ní viděla film Hráč, kde hraje sama sebe, skutečně to stojí za to to vidět. Ale kdo jí dabuje netuším, pokusím se to najít.
Doplňuji:
Tak se omlouvám, já moc na seriály nekoukám.

Další odpovědi
Terryle

MILUJU MASH! Loretta Swit, major Margaret „HotLips“ „Šťabajzna“ Hoolihan, český dabing Jorga Kotrbová.
Switová je v MASHi neuvěřitelná, její postava tam odehraje snad celé spektrum situací, které vůbec herec může mít – od naprosté mrchy až po zesláblou a unavenou ženskou, která brečí, že ji sestry nepozvou na kafe. Neuvěřitelnej výkon – s A.Aldou podle mě ti nejlepší. Bez nich by MASH nebyl MASHEM.

PS: Sally Kellerman hrála Houlihanovou myslím jenom ve filmu MASH, ne v seriálu. Nutno dodat, že film se nevyvedl tolik jako seriál (ale osobně to potvrdit nemůžu, film jsem ještě neviděla).

annas

Jak uvádí Terryle, seriál MASH miluji. Včera jsem se dívala na dva díly na slovenské JOJ.
Stále nacházím něco nového, i když seriál jsem viděla několikrát.

anonym

postava ze seriálu M.A.S.H. „Hot Lips“ Houlihan
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Mar­garet_Houlihan

herečka
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Sa­lly_Kellerman
Doplňuji:
kde všude hrála ?
http://www.csfd­.cz/herec/2430-sally-kellerman/

iceT

Loretta Switt/postava ze serialu Mash,ale kdo ji dabuje si nevzpmenu,kdybyste me zabil…
Nevidela jsem ji snad v nicem jinem hrat.

hanulka11

nedabuje ji Jorga Kotrbová

Luss

Film MASH je uplne jiny nez serial a byl natocen driv! (mimochodem reziroval ho R.Altman – reziser napr.Gosford Parku – 6 nominaci na Oscara – takze zadne orezavatko). Myslim, ze serial ho prevalcoval, protoze je jakoby lehci, odpocinkovejsi, vic prospikovany vtipy. Nicmene musim napsat, ze serial MASH zboznuju a i ja ho mam mnohem radsi nez film. Chytry humor zalozeny na dialogu je fakt neodolatelny a Alda (ackoliv ho jako herce v jinych filmem fakt nemusim) dela pulovinu uspechu a vtipnosti. Nicmene i ostatni role jsou skvele: Margaret, Radar a nebo treba kuni ksicht Frank, ty nemaji chybu!!!!

kropitko

Vagro omlouvám se, ale já myslela, že ve filmu hraje ta samá herečka jako v seriálu. Na seriály nekoukám a předpokládala jsem, že film M.A.S.H byl " piloťák" k seriálu,takže mě ani ve snu nenapadlo, že obojí má jiné obsazení. Bude to tím, že to není moje krevní skupina. Neměla jsem se do odpovědi vůbec pouštět…když o tom vím kuloví......

vagra

Kropitko,se nic neděje,jste dobrá,dokonalost je nuda.

Terryle

Kropitko, ještě že jste se do toho pustila, já zase nevěděla, že ve filmu hrál Houlihanovou někdo jinej než v seriálu. Ona tam teda byla snad půlka herců jiná, což je docela zvláštní… Takže absolutně není proč se omlouvat, splést se může každej a vy jste se vlastně ani nespletla, spíš jste odpověď obohatila :o)

vagra

Terryle-Vy jste mi dala zabrat s tím p r d e m.
Odpověď na vaši otázku,mi,při mé rychlosti psaní,zabrala půlhodinu.
Nevím jak Vy při čtení,ale já jsem se při psaní dost pobavil.
S Vaší odpovědí kropitku souhlasím.

kropitko

Samotnou mě to nepřekvapilo, ale jak píši, seriály nesleduji, no a tehle tuplem ne, jelikož jsem viděla film, ten mě nenadchnul. Ale vzájmu vědění si pár dílů zkouknu…Manžel říkal, že ho dávají na Primě. Díky za toleranci,,,

vagra

Všem: Na nedokonalou otázku,se nedá dokonale odpovědět.Popel je tentokrát na mé,už tak dost šedé hlavě.:-)