tom004

Říká se,že za vypadávání vlasů u mužů, může nošení čepic a klobouků. Je to možné?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem povídání.Nošení čepic může být jednou z příčín.

Problémy s vypadáváním vlasů jsou z velké části způsobené větší či menší dědičnou dispozicí způsobující přeměnu hormonu testosteronu na tzv. DHT (dihydrotestos­teron), který oslabuje vlasové cibulky a způsobí, že vlasy začnou vypadávat.

Někdy se také může stát, že alopecii neboli plešatění může způsobovat i suchá pokožka a s ní spojené lupy a proto je třeba dbát o své vlasy kvalitními kosmetickými přípravky.

Kromě těchto hlavních příčin, které způsobují vypadávání vlasů existují ještě další příčiny – zejména stres, který je vědecky prokázán jako jedna z častých příčin problému, protože působí na vlasové cibulky přílišnou produkcí tzv. volných radikálů; nedostatek důležitých prvků, jakými jsou kupříkladu železo, měď, zinek, silikon, vitamin B; držení různých diet; tuhnutí tkáně okolo vlasové cibulky; vyšší produkce mazových žláz; časté teplotní změny; špatná péče o vlasy

  • u mužů především časté nošení čepic, klobouků, různých helm a dalších pokrývek hlavy.

Další povídání

Zdroj: http://www.vy­padavani-vlasu.cz/vypadavani-vlasu-u-muzu/

Další odpovědi
hanulka11

Můj tchán nosil čepici co ho pamatuji a v 90 letech má vlasů stále hodně
Myslím, že to je genetika

dědapetr

Je to blbost můj kamarád nikdy čepici ani klobouk nenosil a je plešatý a já nosím klobouky i čepice mám hlavu plnou vlasů je mě 60.Můj bratr čepice nenosí má vlasi řídké a na temeni kolečko a je mladší.

hanny 2

Je to genetická záležitost,někde jsem četla,že muži,kteří mají vypadané kouty nad čelem,jsou sexuálně víc náruživí než ti ostatní.Tak nevím,co je na tom pravdy.

venkovan

Pokud si čepice nečistí, nepere a nemyje vlasy, tak je to přímo aledorádo pro plísně.
A prý holky mají rády muže s méně vlasy, pokud je to slušný člověk který ženy respektuje.