Avatar uživatele
tom004

Říká se,že za vypadávání vlasů u mužů, může nošení čepic a klobouků. Je to možné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, hanulka11, hanny 2, dědapetr před 4790 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Našla jsem povídání.Nošení čepic může být jednou z příčín.

Problémy s vypadáváním vlasů jsou z velké části způsobené větší či menší dědičnou dispozicí způsobující přeměnu hormonu testosteronu na tzv. DHT (dihydrotestos­teron), který oslabuje vlasové cibulky a způsobí, že vlasy začnou vypadávat.

Někdy se také může stát, že alopecii neboli plešatění může způsobovat i suchá pokožka a s ní spojené lupy a proto je třeba dbát o své vlasy kvalitními kosmetickými přípravky.

Kromě těchto hlavních příčin, které způsobují vypadávání vlasů existují ještě další příčiny – zejména stres, který je vědecky prokázán jako jedna z častých příčin problému, protože působí na vlasové cibulky přílišnou produkcí tzv. volných radikálů; nedostatek důležitých prvků, jakými jsou kupříkladu železo, měď, zinek, silikon, vitamin B; držení různých diet; tuhnutí tkáně okolo vlasové cibulky; vyšší produkce mazových žláz; časté teplotní změny; špatná péče o vlasy

  • u mužů především časté nošení čepic, klobouků, různých helm a dalších pokrývek hlavy.

Další povídání

Zdroj: http://www.vy­padavani-vlasu.cz/vypadavani-vlasu-u-muzu/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Můj tchán nosil čepici co ho pamatuji a v 90 letech má vlasů stále hodně
Myslím, že to je genetika

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Je to blbost můj kamarád nikdy čepici ani klobouk nenosil a je plešatý a já nosím klobouky i čepice mám hlavu plnou vlasů je mě 60.Můj bratr čepice nenosí má vlasi řídké a na temeni kolečko a je mladší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Je to genetická záležitost,někde jsem četla,že muži,kteří mají vypadané kouty nad čelem,jsou sexuálně víc náruživí než ti ostatní.Tak nevím,co je na tom pravdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pokud si čepice nečistí, nepere a nemyje vlasy, tak je to přímo aledorádo pro plísně.
A prý holky mají rády muže s méně vlasy, pokud je to slušný člověk který ženy respektuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví