Zlatý

Říká se, že v nouzi poznáš přítele. Jak je to u vás, poznali jste ?

http://postimg.org/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano. Jeden příklad za všechny - při studiu na VŠ mi v pátek nezbylo na cestu domů a bankomat mi odmítl peníze vydat. Kamarád mi bez váhání půjčil - i přestože jsme se ještě znali poměrně krátce.

Další odpovědi:

Stříbrný

to už dnes moc neplatí...každej si apriori položí otázku: a co z toho já budu mít ?

Bronzový

Já osobně si myslím, že je naprosto chybné si vůbec něco takového myslet. V nouzi poznáš přítele... Je třeba se zamyslet nad tím, že záleží v jaké nouzi jsme a jestli nám je dotyčná osoba vůbec schopná pomoci... Pokud požádám o pomoc někoho kdo nemůže nebo nemá prostředky, tak ho nemůžu přeci odepsat... Podle mě je velikost, když ti někdo dobrovolně podá pomocnou ruku, ačkoliv nemusí.

Zlatý

No - zrovna v této situaci jsem ještě pomoc žádat nemusel...
;-)
Ale jinak ano, samozřejmě...
;-))

Zlatý

Ano poznal. Stala se mi před několika léty nepříjemnost. Vyhořel mi dům. Přišel za mnou známý, ani ne blízký kamarád. Přinesl jistý finanční obnos, s tím, že toho sice moc nemá, žena že je delší čas nezaměstnaná. Obnos mi dal s tím, že až budu moci, tak mu ho vrátím. Bez záruk bez smlouvy jen na podání ruky.

Ano poznal a sám jsem pomohl.
Taky jsem poznal tu obrácenou verzi.

Bronzový

Z druhé strany: kdysi jsem podržel kamadáda, který se dostal do potíží (pobyt na psychiatrii ...). I po letech mi dává najevo, že mně to nezapomene ...

Diskuze k otázce

Zlatý

barbakan

guentos, ale to stála jízdenka do 10- ti Kčs

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.