Říká se, že starší lidé dětinští, tak proč stále více zapomínají ?!

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že každý dospělý potřebuje občas vypnout a udělat nějakou tu dětinskou pitomost. Přece byl dítětem, jenže toto období bylo krátké, takže si je prodlužuje…
Občas toto prodlužování způsobí, že někomu rupne v hlavě, dětinství se stane bláznovstvím a dospělý se začne opravdu chovat jako dítě. Že dospělému občas selže paměť? Sice i to patří k životu , ale musí to být? … Proto je stále třeba poznávat něco nového a učit se, mít se o koho opřít atd. .

Jak napsal Mark Twain: „Jsme tím, co si pamatujeme. Bez paměti mizíme, přestáváme existovat, naše minulost je vymazána a přece věnujeme paměti jen málo pozornosti, kromě případů kdy nás opustí. Dělám strašně málo k jejímu procvičení, živení, posilování a ochraně.“

Poznámka:
Nejsou ale děti naopak příliš dospělými? Mají stále úctu k dospělým, respekt z nich, mají obavy z toho, když jim někdo starší oprávněně vynadá?

Další odpovědi
aramah

Děti určité věci neznají no a staří (já) už je zapoměli ☹
Podle mne za to může ten němec :)))

Pájo

Zapomínají „jen“ určitý druh informací. Jiné si naopak brilantně vybavují.
Mění se u nich totiž kvalita paměti.
Většinou na úkor té krátkodobé. Zatímco jsou schopní vzpomenout si do velkých detailů, jak to vypadalo u jejich tatínka v truhlářské dílně (v roce 1905), často si nemohou vzpomenout, co dělali před hodinou…

Stejně jako alkohol, i stáří „demaskuje“ (ukazuje pravou tvář člověka).
Kdo byl už v dětství hračička a filuta, stává se jím o to více ve stáří.
Kdo byl už v mládí bručounem, o to větším bude až zestárne…

Drap

Jsou hraví, a že by zapomínali ? Nevzpomínám si, že by někdo něco takového někdy řekl.

GTA Andreas

Za to může demence. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­mence http://www.mpsv­.cz/cs/10044