ReHu

Říká se správně kapsle, ne? Tak proč v reklamě, kde by měli mluvit správně, říkají kapsule?

Nebo se mýlím?
Doplňuji:
V tom případě, jaký je mezi nimi rozdíl?

Nejlepší odpověď
straširybka

není to jediné, mě zase dostává, když říkají v reklamě na dobrou vodu nebo na co, že je dobřejší a ještě jedno slovo jsme tam našla, ale na to si teď nevzpomenu

Další odpovědi
Bunnik

Z latiny je capsula=pouzdro, schránka, tobolka… tak možná proto se někdy objeví „kapsule“, které jako slovo podle Pravidel českého pravopisu neexistuje. Správně ke kapsle.

pondělí

má dojem,že to jsou dvě rozdílné věci
aspoň podle mne

atriplex

Nevím to jistě, ale mám pocit, že slovensky se kapsle řekne kapsula.