bolak

Říká se nějak slovům, která jdou přečíst z obou stran, ale pokaždé mají jiný význam?

(jako kabát-tabák)

annas: ale já nemyslím palindromy, palindromy se přece čtou z obou stran stejně, já myslím slovo, které má význam i po přečtení pozpátku, ale jinej než po přečtení zepředu, proto jsem dal ten příklad (i když tedy s čárkou), takže jinej příklad:

atlas – salta
kos – sok
brk – krb

..palindrom zná každej, ale tohle co jsem vymyslel teď, jestli má nějaký jméno, anebo jestli ho mám vymyslet já.

Nejlepší odpověď
annas

Jsou to palindromy – slovo n. skupina slov, která čtena zepředu i zezadu mají týž n. jiný srozumitelný význam.

Původ řecký – palindromeo vracím se; palin znovu, zpět; dromos cesta]

Pro ověření

http://klub.slov­niky.cz/clanek/ma­ly-slovnik-cizich-slov-p

Někdy se také používá výraz ráček, apenepa.

--
Ověřovala jsem to v ÚJCAV v Praze – obě varianty jsou palindromy, je to uvedené i v definici.

Nevymyslel jsi, jde o slovní hříčky.

Další odpovědi
anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Homonymum

mirekborek

No určitě si vem příklad od ostatních tady ale jen tak kabát a tabák to neni (kabát-tábak) ;) ale neber to jako buzerování ;) 🙂

ratava

…asi nic vymýšlet ani už nemusíte…

http://chi.cz/za­jimave/palindro­my
https://en.wik­tionary.org/wi­ki/semordnilap
https://tlumac­zwarszawa.wor­dpress.com/2013/02­/24/palindromy-mordnilapy-i-podobno-tajemne-przekazy/

(jen ho můžete nějak více počeštit…v čj slovnících nenalezeno)

cochee

Podvodník samozřejmě jako v 90% ostatních případů úplně mimo a za špatnou odpověď dva palce. Ale to nevadí, bavte se ;)

anonym

v 90% na místě (v překladu), počkej, až budu soudít já tebe pod mikroskopem pane neomýlná autorito!

anonym

prý"srozumitelný výraz"je to normální Homonyma (možná poddruh) a učitelské bezpráví staré hysterky.

anonym

aha, takže tabák a kabát mají stejný význam, ten učitelský?

anonym

táto…

anonym

hlupáku zaujatý …měl by ses omluvit světu, za to že ses narodil, hihi.

anonym

jaký podvodník?vůči komu?vysvětli hned!

anonym

(nemáš slov, jsi zaujatý rasista bez místa. to je celý).

quentos

bolak: kdyby sis přečet odpověď annys pořádně… „skupina slov, která čtena zepředu i zezadu mají týž NEBO JINÝ srozumitelný význam.“

bolak

nojo, já to jenom prolít, já se teď učím metodu rychločtení, kdy vynechám vždy každé liché písmeno, každé sudé slovo a všechna slova delší jak 5 písmen, a semtam mi teda něco unikne no, ale zase to mám hodně rychle přečtený

anonym

Vy jste stejný jako můj táta…

bolak

protože jsme ze stejného vejce

anonym

to se máte čím chlubit!To bude asi tím, že jsme přešli v roce 2001 z ryb do vodnáře a to zavádějící rodič už se neměl snahu mentálně přepólovat vůči nové době, vím že jsem jeho věrná kopie, ale přesto opačná, můj táta je pravděpodobně mimozemšťan, který jenom jako člověk (humanoidní) vypadá, ale není, je to jenom povrchní hostitel.

anonym

„má vždy stejný význam“…https:/­/cs.wikipedia­.org/wiki/Palin­drom

anonym

Bolak, máš tam hrubku.

talka

Proč ji neidentifikuješ?!