erevfall

Říká se hodně „Budějice“, namísto celkového názvu „České Budějovice“ v Jižních Čechách?

Nejlepší odpověď
tom004

A nejen „budějičáci“. A jezdí se do „Budějc“.

Další odpovědi
nnn1

…ale neexistují jenom České B., ale i Moravské B.

bigbít

Ano…samotní Budějovičáci to tak říkají..alespoň ti, co znám osobně..

anonym

O Plzenacich se zase rika , ze oni rikaji " zez Plzne " , ale neni to pravda. tedy – alespon co ja znam. -iv-

pokazdejinak

musím se ozvat, ale kdo říká Budějice, není z Budějc ;)
… jako Budějice to vyslovuje i moje sestřenka z Brna, ale pravej Budějčák jedině Budějce – stejně jako jedeme třeba do Lajtnojc místo Litvínovic nebo Češnojc místo Češnovic a tak dál

ad nnn1 – tím se právě liší, kdo o sobě řekne, že je z Budějc, tak je z těch Českých :)