Dismas

Říká farářův otec svému synovi, faráři, otče?

Představte si, že Pepa je soustružník a má syna, který je farář. Bude Pepa říkat svému synovi Otče (tak se oslovují faráři)?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Možná mu říká táto, možná mu říká otče, ale určitě ne Otče.

Slovo Otec má jiný význam. Když myslíš faráře, je to otec.

otec = círk. titul dávaný duchovním, zejm. členům církevních řádů; páter; vůbec označení toho, kdo je (v oblasti náboženské) uznáván za autoritu: o. Bonaventura; duchovní o. kněz; o. představený; o-ové piaristé"

Podle Slovníku spisovného jazyka českého.

Další odpovědi
led

Farárov otec doma môže svojmu synovi hovoriť jeho menom, nie služobným postavením. Pokiaľ nie je cirkevným hodnostárom, v služobnom styku ako cirkevník voči kňazovi by mu mal hovoriť „otče“. Pokiaľ je cirkevným hodnostáromv služobnom styku ho oslovuje podľa cirkevných zvyklostí.

gecco

Mohou se vzájemně oslovovat „velebný pane“…
😉

anonym

Taťka soustružník svému synkovi, který je farářem a jmenuje se třeba Karel, bude říkat aspoň teda doma „Karle, Karlíku, Kájo…“ Ještě jsem nic nepila, možná tím hůř 🙂

Šidlo

nie.....u nás doma určite tomu tak nikdy nebolo

farár nemá pracovať vo svojom rodisku, od má byť Otče (alias dušpastier) pre cudzích ľudí.....teda on je ich duchovná rodina…duchov­ný otec

u katolíkov výlučne, u protestantov spolu s jeho rodinou

kapka

Těžko bude říkat synovi táto… :D

annas

Ad kapka, může mu říkat, otče. Nevím, jak to myslí tazatel. Ale farář, páter = duchovní otec.

anonym

Annásku, fotr od faráře, jménem Pepa svojemu synovi doma asi říká normálně jménem, by byl prdlej, kdyby mu říkal „otče“…si myslim teda já.

annas

Sambi, máš pravdu, jen jsem kapce vysvětlila, co j teoreticky možné. 🙂

redy

Gecco už jsem zase na 0 🙂

gecco

😉