arygnoc

riešite vhodnosť darčekov, nie iba tých vianočných?

mám teraz také dilema – kamarátka má 9 mesačného syna a kúpili sme mu okrem iného pod stromček (no, teda ja som kúpil) bubon.
je strašne pekný a ten ZVUK!

samozrejme, že polovička iba pozdvihla obočie a zakrútila hlavou.

chcela mi tým niečo naznačiť?
myslíte, že kamarátka nás dlhší čas nepozve na návštevu, k narodeninám ratolesti už vôbec nie?

Nejlepší odpověď
Drap

Netuším co je bubon
Doplňuji:
Díky za poučení, asi jsem byl někde mimo. Bubem je přímo ideální hračka pro malé děti.

Další odpovědi
WeeBear

Drape… No tak, není to daleko od češtiny. Prostě klasický buben, bubínek, bum, bum, bum… Aneb jak zazdít rodičům delší vyspávání v posteli, jak je budit v noci a jak si jinak žádat o pozornost.

Jak to vezme kamarádka, to je těžké posoudit. Buď návštěva jen tak nebude a nebo to vezme s nadhledem a bude ráda, že dítě bije „jen“ na bubínek, nikoli na hrnce vařečkama, kvedlačkama a pánvičkama, jako to dělají jiné děti (ano, bývala to i má specialitka, ale to už je let… 😁 ).

Já obvykle vhodnost dárků samozřejmě řeším, ale mimo jiné i účelnost. A tím zrovna nemluvím o klasice měkkých dárků typu ponožek a spodního prádla, jak je u nás v Česku zvykem. (kdyby měl ale někdo kotníkové ponožky na skladě a odsoudil to jako nevhodný dárek a bylo by to ve vel. 39–42, hlaste se mi, záhadně mi je pračka žere 😁 ) Stejně tak uvažuji nad tím, zda to dotyčný využije. A je jedno, jak… Ať už je to k narozeninám velký balík čokolád kamarádce, která se po nich může ujíst, pokrové karty příteli, který poker hraje s přáteli často či jen malý hrníček z keramiky na čaj. 🙂

anonym

Drape – buben!

www

Nepovím pouze na stěžejní otázku ‚riešite vhodnosť darčekov, nie iba tých
vianočných?‘
Ano, vždy. Přece nekoupím cosi o broucích astronomovi, nebo tampony bratru 😁
Tedy vždy jen podle zájmů obdarované/ho a nejen o Vánocích.

arygnoc

Drap:

tu je taký malý slovensko – český slovníček [tady je takový malý slovensko – český slovníček]:

http://co-to-je.sk/slovnik.php

gagaga

ja bych vam moc ary prala, aby vam kamaradka maleho na den pujcila ( samozrejme s tim bubinkem ) :p

  • iv-

arygnoc

ja už tom mám za sebou, vďakabohu, a vnuka vídam, iba keď ja idem na návštevu (vstup ku mne má povolený až s vlastným vodičákom v ruke). :))

nakoľko som bol benevolentným rodičom (častejšie benevolentným, ako naštvaným), bubienok ma budil i o tretej ráno.

preto si teraz takéto darčeky vychutnávam.