snoop dogg

ridil sem v zakazu

dobry den v roce 2008 sem ridil pod vlivem alkoholu nadichal sem 0.47.dostal sem zakaz.6 mesicu nato mne chytli jak sem jezdil. dostal sem mareni to bylo take 2008.ale v roce 2009 mne prislo ze sem dosahl 12 bodu tak sem dostal rok chtel bych se zeptat jestli se ta amnestie na mne take vztahuje dekuji

Nejlepší odpověď
standa

NEVZTAHUJE (i když možná…)

Za první 2 trestné činy jste dostal tresty (nejspíš finanční sankce) + zákazy řízení. Pokud by tyto ´zákazy´ přesáhly termín 1.1.2010, tak by se na ´amnestie´ vztahovala *), ale vám tyto tresty nejspíš skončily, ne?

To poslední odebrání řidičského průkazu ´jen´ za 12 bodů není trestným činem a tudíž se naněj ´amnestie´ z logiky věci nevztahuje.

Když už jsem u té logiky, tak je zde jeden paradox, a to, že o vrácení zadrženého ŘP (po 12 bodech) můžete žádat nejdřív po 1 roce, ale po ´zákazu řízení´, který vám byl udělen v souvislosti s trestním nebo přestupkovým řízením můžete žádat po půlce vykonaného zákazu. Pěkná magořina, co ?

*) a abych byl ve svém výčtu všech možnosti úplný, tak dodávám, že sice existují bývalé trestné činy, které byly k 1.1.2010 včetně nevykonaných trestů ´amnestovány´ (např. řízení bez ŘP dle § 180d), ale místo nich nastoupí tresty dle ´přestupkového zákona´, kde je mastná pokuta (25–50 tis.) + někdy i zákaz řízení.