j.a.x.1

ridil jsem auto ikdys jsem mnel vysloveny zakas rizeni motorovych vozidel

ridil jsem auto ikdys jsem mnel vysloveny zakas rizeni motorovych vozidel po dobu 5 let dostal jsem prospesne prace rok zakazu rizeni a odneti svobody na 3 mesice nikdy jsem nebyl ani nejsem vlastnikem ridickeho opravneni a ni jsem nikdy nebyl pod vlivem navykove latky vstahujese ta zmena zakona taky namne predem dekuji za odpoved.

Nejlepší odpověď
standa

Částečně ano, protože vy jste se dopustil trestného činu podle § 180.d „řizení motorového vozidla bez řidičského oprávnění“. Tento trestný čin bude ´amnestován´.

ALE zároveň jste se dopustil trestného činu dle § 171 „maření výkonu úředního rozhodnutí“, který ´amnestován´ NEBUDE.

Určitě ale bude ´nějak´ přehodnocen váš trest, protože jeden trestný čin se změní v přestupek a druhý zůstává.

Podle neoficiálních informací příjdou tyto ´případy´ na řadu až v II.etapě, nejprve musí soudy vyřídit agendu propuštějících vězně a pak příjdete na řadu Vy, kterým budou tresty nějak upravovány. Odghaduji, že do konce ledna budete mít jasno.