ridil bez ridicaku

Chtela bych vedet bude propusten podle 171 odstavec.1c,180d odstavec aplikace paragraf 419 zakona cislo 40/2009 Sb

Odpovědi
standa

Asi máte na mysli okamžité propuštění, protože jinak jednou být propuštěn musí 🙂

Ale vážně,
okamžitě propuštěn nebude. V tomto případě se jednalo nejspíš o souhrnný trest za 2 souběžné trestné činy. Trest bude ZKRÁCEN, protože ten § 180d už není trestný čin, ale ten § 171 zůstává i nadále trestným činem. O kolik to bude zkráceno, nelze v tuto chvíli říci, ale nejpozději do konce ledna se to dotyčný musí (tedy měl by) dozvědět.

Ještě nutné říci, že za ten zrušený trest za zrušený § 180d dotyčný dostane jiný trest
finanční pokutu (25–50 tis.Kč) + nejspíš i zákaz řízení.