Avatar uživatele
anonym

Řidičský průkaz

Mám odebrané papíry na 3 roky,ale zajímalo by mě zda-li se amnestie týká i občanů,kteří nejsou trestanci?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5212 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Důležité je vědět za jaký trestný čin vám byl udělen zákaz řízení motorových vozidel. Protože pokud se jednalo například o trestný čin ´řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění´, tak v takovém případě, by vám „papíry“ vrátili, protože po Novém roce takovýto čin již nebude trestným činem.

Ale obávám se podle výše trestu (3 roky), že důvodem bude jiná trestná činnost, která zůstané trestným činem i po Novém roce.

Takže s 99% pravděpodobností se Vás ´amnestie´ netýká !

A nebo byste musel mít „papíry“ odebrané na víc jak 5 let a pak by vám byl ´zákaz řízení´ zkrácen na 5 let.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
policie

Koukám na odpověd předemnou ano amnestie se vztahuje i k vašemu případu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

Dobrý den, nejsem si úplně jistá, jestli se amnestie vztahuje i na řidiče s odebranými průkazy, kteří nebyli trestáni. Každopádně doporučuji se zeptat přímo na úřadě, který vám řidičák odebral. Oni budou mít nejaktuálnější informace. Sama vím, jak je nepříjemné nemoci řídit. Nedávno mě při vyjíždění z garáže smetlo auto, které jsem vůbec neviděla. Proto jsem si pořídila panoramatické zrcadlo tady, abych měla dobrý výhled.

Nový příspěvek