Řidičák skupiny B

Když mám toto řidičské oprávnění můzu řídít skútr do konstrukční rychlosti 45km/h? nebo objem 50cm3? Dekuji za odpoved.

Odpovědi
Marky71

Řidičské oprávnění skupiny B – opravňuje k řízení – motorových vozidel, s výjimkou vozidel skupin A, A1 a motocyklu o výkonu nad 25 kW nebo s poměrem výkon/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg nebo motocyklu s postranním vozíkem a s poměrem výkonu/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče; k tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg – traktorů a pracovních strojů samojízdných, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg, – jízdních souprav složených z motorového vozidla a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla

panenka

Ano můžete ho řídit můj manžel to také má a bylo mu to řečeno u nás.

mascom

pokud je konsktrukní rychlost 45 tak stoprocentně můžete