ŘIDIČÁK

Pěkný den,
byl mi odebrán ř.p. za 0,4 prom. jako přestupek!!na 6měs.a pokutu 25000. ovšem na konci této lhůty mne chytli řídit znovu.bez alkoholu a tak jsem od soudu dostal maření a zákaz řízení na 18 měsíců. Polovina je nyní v únoru. Vztahuje se na mne tedy nějak prominutí trestu případně mohu žádat o promin. pol. trestu??? děkuji vám za váš názor. Vaněk

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

´Amnestie´ se na vás částečně vztahuje, protože kromě trestného činu "maření výkonu" jste se dopustil dnes už neexistujícího trestného činu "řízení vozidla bez řidičáku" (§ 180d). Kromě zákazu řízení jste tedy musel dostat i souhrnný trest za oba trestné činy. Tento trest vám bude nyní přiměřeně upraven.

Co se týká zákazu řízení, tak ten by teoreticky mohl být v rámci překvalifikace trestu snížen, ale nepochybně byste určitý "zákaz" dostal v rámci přestupkového řízení za přestupek (bývalý trestný čin § 180d). Takže "zákaz řízení" zůstane nejspíš stejný.

Jiná věc je, že můžete požádat o prominutí (po půlce zákazu) zbytku zákazu řízení. ALE ten původní alkohol a následné "maření" vám moc šancí nepřidá... Ale zkusit to samozřejmě můžete.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.