brillant

Řidič musí poznat i bez značky, že je v obci a jet padesátkou?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/298403-ridic-musi-poznat-i-bez-znacky-ze-je-v-obci-a-jet-padesatkou-rozhodl-soud.html
Doplňuji:
Otázku jsem špatně formuloval měla být „Musí řidič poznat i bez značky, že je v obci a jet padesátkou?“

Nejlepší odpověď
jirkajirka

50559. Přizpůsobení rychlosti jízdy
Řidič musí přizpůsobit rychlost jízdy všem okolnostem, jež lze objektivně předpokládat

A jak tedy pojedu v obci??
Doplňuji:
Kdybys sis přečetl celý článek tak soud tam uvádí hned několik důvodu jat se to pozná. Když někdo ukradne značku tak přes obec budeš jezdit stovkou? Ohrožovat ostatní jen pro to že tam nebyla značka?

Další odpovědi
led

Šofér, ktorý pri jazdení používa aj rozum, sa neriadi len vyhláškou a dopravnými značkami (manuálom jazdenia), ale prispôsobí svoju jazdu podmienkam cesty, svojich schopností a svojmu vozidlu a v blízkosti a v obývaných oblastiach zníži rýchlosť jazdy na bezpečnú.
PS.
V prípade, že značka označujúca obec je až za prvými obydliami obce zníži svoju rýchlosť na predpísanú vyhláškou už pri tých prvých obydliach. Bezpečnosť je nadradená rýchlosti!

Drap

A ptáš se na co ? , když v odkazu je odpověď. Jak vydíš tak podle soudu musí.
Doplňuji:
Smozřejmě mělo být vidíš, omlouvám se.

anonym

To je lepší. Přesto je odpověď jasná: řidič musí poznat, že je v obci. Jinak nemá za volantem co pohledávat. Příloha je nekomentovatelná. Soud rozhodl logicky a jasně. Tam nejde hledat žádné kličky.

anonym

Ano, musí poznat – viz replika od jirkajirka.
Rychle zapomínáte na to, že původně značky vúbec nebyly, zavedly se až s rostoucími potřebami provozu, a už tehdy věděl motorista, že v zástavbě s četnými chodci nemůže jet stejně, jako mezi poli anebo pustým lesem, stejně jako jinak jede po polní cestě a jinak po pevné, široké a přehledné vozovce.
Další v diskuzi.

cukrar

brilante, kde je v textu uvedeno, že musí jet 50km?
Takže tvrdím, že nemusí jet 50km… v uvedeném případě..
Nelze překrucovat výrok soudu…
(i když čech umí vše..)

Doplňuji:
a klidně to otisknou druhé noviny.. alespoň vidíte, jak se dá rozsudek vykládat…

led

Prosím, môžte vysvetliť niekto zaostalej, ak dopravná značka označujúca obec je až za prvými domami obce, odkiaľ vlastne začína obec? Aj to veľakrát vidno.
Pri tých prvých domoch, alebo až pri značke? Tak v takom prípade sa má vodič orientovať podľa vyhlášky a značiek, alebo podľa ľudského rozumu? Ďakujem za vysvetlene, bez zbytočných komentárov o mojom IQ a vzdelaní.

cukrar

led, záleží vždy na značce. odtud se odvíjí dovolená rychlost. Nečetl jsem rozsudek, ale určitě tam soudkyně nesdělila, že musí jen 50km i když není cedule. Novináři překroutili zdůvodnění. S výrokem o vině se soudkyní souhlasím, avšak zdůvodnění bylo určitě jinak, nežli otiskla media.
Řidič se musí orientovat dle zákona 361/2000 a vyhlášky 30/2001
(pak i samozřejmě mnoha dalších)

anonym

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=vid%C4%9Bt&Hle­dej=Hledej
Místní sedmilhář se opět prozradil? Jaký je asi rozdíl mezi skutečným vzděláním a vylhaným na netu, když dodnes neovládá předpony, co se učí už ve 4. třídě ZŠ?
(O pravidelných gramatických hrubkách a'la "by jsme " apod., ani nemluvě.)

Nakolik potom lze vůbec věřit radám od takto postiženého uživatele?
Ne nadarmo se uvádí v klinické praxi, že net je častým útočištěm pacientů s bájnou lhavostí – viz:

http://www.priznaky-projevy.cz/psychi­atrie-sexuologie/pse­udologia-phantastica-bajna-bajiva-lhavost-priznaky-projevy-symptomy
http://zeny.e15­.cz/clanek/sex-a-vztahy/jak-zit-se-sedmilharem-
http://www.zpo­vednice.cz/de­tail.php?statu­sik=595354

zjentek

chránit slabé, to je posláním každého čestného muže. Čestného. Kolik zloby je možno nacpat do jednoho nosiče ..nosiči se mě ptají, jestli unesou ještě více těch sraček a kolik teda, a nebo jestli mají rovnou odevzdat lžíci ..ale to o té lžíci se děje jen výjimečně, jen u těch, co už vědí, kde hledat nový začátek..soudruhu

anonym

....... postiženého uživatele? ??
tak to ja bych musela bejt s tou svoji cestinou uz na odstrel ! :(
… a verte mi "doktore ", ze me uz v zivote poradilo ( a dobre ) i dost lidi " s jenom " zakladnim vzdelanim .. ne uplne vsechno je o vzdelani …
mozna , ze i u vas, kdyby jsme zapatrali v minulosti by jsme nejakou chybu nasli . nebo neee ???

  • iv- ( zakladni vzdelani )

Drap

Pokud vím, nikdy jsem tady žádné vzdělání nezmiňoval.Spíše by stálo asi za zamyšlení, proč se chceš ty honosit titulem který ti nepatří. Pravdu máš v tom, že čeština bývá často můj problém. Vysvětlovat tobě proč, považuji za bezpředmětné.
Co se diagnozy týká, tak ta tvoje i tvé morální kvality jsou většině lidí zde dobře známé.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Drap

Třeba ostatní kteří si titul jako zkratku uvádějí ho mají a pokud ne, tak mně to ani nezajímá. To že má někdo pismena da r v nicku, snad nenůžeš spojovat s tím, že by to byl titul. Já jsem si nikdy žádný titul který mi nepatří nikde nepsal. Místo 5 odlazů na Dr. jsi měl uvést tu anketu se vzděláním. Možná máš pravdu, ale pokud vím, tak ze svého soukromí se snažím moc neprozrazovat.

anonym

dr., vy hlavne nepiste nikomu tady nic o lhani … ja bych mooohla vykladat ne o sedmilharovi, ale prinejmensim o sedmdesatilharovi …
a k tomu vzdelani : sam jste tady drive casto rad pouzival : jak jste studoval na CVUT Praha – fak. elektro …
ze uz jste nedostudoval jste ale uz jakoby " nahodou " zapomnel dopsat .. to ja mohla taky psat, a vzpominat na stredni .. a uz nenapsat jak me vylili :)
… pro led ( protoze ji mam rada ) , tak k tematu : v obci jezdim 50 !
( prominte mi to, led ) :)

  • iv-

anonym

:) drape, ja vas asi chapu, co tim chcete rict .. ( napsat ) ..
u me je to ale jinak : ja to mam fakt z blbosti .. :(

  • iv-

Drap

Tak to asi má být, každý jsme jinak blbý. Bohužel někteří více než ostatní.

led

Prosím vás malá otázočka, čo malo spoločné dosiahnuté vzdelanie s pôvodnou témou otázky?
Akosi moje vzdelanie mi nedovoľuje túto vašu debatu pochopiť. Nemalo sa debatovať náhodou k otázke vodič a obec?

gepik

Dr.Axl mívá většinou stručné, věcné a vyčerpávající odpovědi. Výše umístěný příspěvek mně velmi překvapil, že se nechá strhnout do emotivních osobních diskuzí.

led

gepik myslíte to vážne?vari príspevok Dr.Axla
„ad gepik, omluva pro nezasvěcené, ano většinou se snažím jen o věcné a pregnantní repliky. …“ je naozaj stručný, vecný k danej téme?
Nie je to osočovanie, založené na klamstve!
Tazatel je tu brillant, všetci ostatní sú odpovedajúci, alebo prispievajúci do diskusie.

Ak Dr.Axl niečo tvrdí, musí to dokázať!
To že bola vrátená aktivácia tohto môjho profilu, znamená, že bola adminmi uznaná neoprávnenosť napadaní Dr.Axla. K iným mojim profilom, ktoré spomína, sa nemienim namáhať odpoveďami. Sú tu užívatelia, ktorí majú kópie mojich dopisovaní s adminmi a môžu potvrdiť moje slová. Ale až tak hlboko ako Dr.Axl som neklesla. Podala som sťažnosť na Dr.Axla…
Je to mimo témy pôvodnej otázky.

anonym

ad gepik, omluva pro nezasvěcené, ano většinou se snažím jen o věcné a pregnantní repliky.
Zároveň tu však zhruba dvacítka uživatelů apeluje proti podvodným profilům, chybným odpovědím a obecně úpadku renomé Poradny.
Ovšem tazatel soustavně poškozuje tazatele chybnými odpověďmi v rubrice Právo a zákony, kde páše značnou degradaci smyslu poradny.
Zároveň je zcela posedlý, kdy cca do 2–5 minut reaguje na jakoukoliv otázku převážně plytkými reakcemi, např. typické:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktery-zivocich-ma-sedm-pohlavi
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-pokladanou-vlnu

ad led – text odpovědi jen opakoval soustavné gramatické hrubky a sám neodpovídal, ale tázal se nepochápavě.

A ty sama teď odpovídáš ze kterého ze svých profilů?
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/39712
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/koniec-led-1-6-2012-omladne-na-novu-totoznost-a-bude-pokracovat-od-nuly-stara-led-odchadza-do-ustrania-deaktivacia
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-jeste-ze-cistemu-vse-ciste#discussion

Většinou lidé považují učitele za morální autority, které by měly být vzorem svým žákům. Co si však pomyslet o očividně nepravdivých výmluvách, kdy iv stačil pouhý týden na prostou deaktivaci jediným mailem, kdežto z téže doby jiná uživatelka tvrdí, že to prý po celých 8 měsíců nešlo, a když se konečně rozhoupá, tak si pro sichr (po vzoru barbakana) pořídí v téže době (3/2013) ještě stínový profil.
Jak sporné, pakliže tací ukazují na druhé, aniž by si sami zametli před vlastním prahem!

zjentek

překvapení? ..to se v tobě pouze bije relativita s realitou, to je normální, lidem často trvá a nechaj třeba sprasit celý státy, společenstva, než pak z oken vyhážou pár axlů. Tragédií je, že přes vyčerpávající odpovědi nevidíme prosté skutečnosti života. Druhou tragédií je, že ti nelžu ,)