flodur

Řidič autobusu

Proč řidič autobusu nemusí být připoután bezpečnostním pá­sem?

Nejlepší odpověď
dědapetr

I řidič autobusu musí být připoután.
Zákon o silničním provozu říká, že pokud je sedadlo vybaveno bezpečnostním pásem, je přepravovaná osoba povinna jej použít.
Doplňuji:
§6.(1) Řidič motorového vozidla je kromě povinností uvedených v § 4 a 5 dále povinen

  1. být za jízdy připoután na sedadle bezpečnostním pásem, pokud jím je sedadlo povinně vybaveno podle zvláštního právního předpisu2),

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h2d1­.aspx

Další odpovědi
lukas.zmizik

jak to ze nemusi kdyz musi? ale jen tam, kde je sedadlo bezpecnostnim pasem vybaveno… ja ho ve svem autobuse mam, ale v karose jej nemame…

anonym

Jak jste na to prisel ? 🙂 -iv-

cukrar

flodure, úplně jednoduché, připoután být nemusí, když jeho autobus není vybaven zádržným systémem, bezpečnostním pásem. Myslíte autobus Čkoda 706 RTO, či který?