ivzez

Revoluce v péči o zuby? Konec plombám? Co byste říkali novému léčebnému postupu?

Lék Podle výzkumnínků britské King’s College London má lék na zpomalování postupu Alzheimerovy nemoci Tideglusib nečekaný vedlejší účinek → obnovuje růst zubů a zaplňování otvorů, které v nich vznikly.
http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/426127-konec-plombam-lek-na-alzheimera-necekane-leci-take-zuby.html

Mně by se to líbilo. Ale pochybuji, že se to v nějaké rozumné době dočkáme. Co o tom soudíte?

Nejlepší odpověď
Smode

Ivzez přesně chápu čistotu Tvé otázky a musím říci že mě osobně by se to líbilo moc, nicméně už před cca 10ti lety jsem byl informován o metodě českých vědců, kteří vynalezli jednoduchý způsob jak „dopěstovat“ část nebo dokonce celý zub. Metoda se však neujala protože byla velmi levná a tedy nerentabilní. Podobný přístup se mi bohužel potvrdil i po několikaletém zájmu např. o energetiku. Zde je vidět že žijeme opravdu v uměle dotvářeném světě zaměřeném čistě ekonomicky a cena života člověka má v tomto světě prozatím bohužel nižší a nižší hodnotu. A proto, stejně jako Ty, pochybuji že se v rozumné době dočkáme.

Další odpovědi
Kepler

Takových revolucí už bylo… To už bychom uměli léčit rakovinu, rýmu a já nevím co ještě. No ale taky by se mi to líbilo. A ti zubaři, co mi furt ubližujou, by šli do předčasného důchodu. Nebo by čistili zubní kámen pejskům.