teresta

revize elektřiny

potřebuji revizi elektriky, el.mám novou 6 let, ale dělali jsme poodkroví a kabel ke spodním jističům byl krátky, tak mi jiný elektrikář otočil jističe nohama vzhůru. Myslíte, že to bude pro revizi problém? děkuji. Revizi potřebuji kvůli kolaudaci přístavby.díky

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno. A byl to fakt elektrikář? Takový nesmysl, jako je otočený jistič „vzhůru nohama“, jsem ještě neviděl ani neslyšel. Revizní technik, revizi neprovede. Nejlepší bude, nechat provést úpravu elektrikářem a ne fušerem.

Jakub Tlapal

Tak to je taky dobrý.. To jsou ti „odborníci“. Místo toho, aby pomohli, tak nadělají víc škody než užitku. My jsme zase koupili starší domek a když jsem viděl rozvaděč, tak jsem se zhrozil i jako laik. Naštěstí mám známého elektrikáře, který mi pomohl to předělat, takže pak revize elektřiny už nebyla problém, ale museli jsme to všechno předělat.

teresta

byl to elektrikář a ještě ke všemu tchán tak to je v .. nemám prachy na další úpravu, tu revizi potřebuji kvůli kolqaudaci následně půjčce ach jo nesnáším takovýhle všeuměly,ale co můžu říct je to příbuznej..jsem rozčílená na míru neskutečnou. ta nová elektrika mě vyšla na padesát litrů a díky tchánovi jsou vniveč.

elektrikář

Pokud je krátký kabel, jde v rozváděči nastavit. Vago svorkou nebo lustr svorkou. není nutné dělat z jističema kouzla.

Mapel

Je mi to vše nějak divné. Pokud je krátký kabel, tak to mohl řešit rozbočnicovou krabicí. Kabel do rozváděče vede na přípojnicové svorkovnice a nulové můstky. Tady není důvod něco otáčet.

Nebyl tam problém v něčem jiném? Jističe jsou v současné době oboustranné. Nešlo to vyřešit podružným rozvaděčem? Tady bych potřeboval víc informací

K rozváděči musí být přiložen protokol o jeho kompletaci s kulatým razítkem. Pokud se udělal takový zásah, tak neprojde revizí. Nic se však nejí tak horké, jak se to uvaří a vše se to nechá napravit. Jen je otázka, zda mnohdy „ušetřené“ peníze neznamená vyhození dvojnásobných peněz. Pokud je zájem o radu, tak napiš na masek@sonepar.cz, ale přesným popisem co se udělalo za úpravy. Napojení dalších okruhů na původní rozváděč. Jaký důvod je nepoužití původních sběrnic.