Avatar uživatele
anonym

Reverse engineering

porad jsem nenasel program,ktery by rozlozil exe soubor zpet do zdrojoveho kodu,prohledal jsem stranky reverse engineering a porad nic, verim ze existuje
Doplňuji:
neverim,ze to nejde,urcite ten program existuje,jenom ho najit.uvedu priklad-chci si total commander rozlozit zpet do strojoveho kodu ,a nedelat to jen pres Olly debugger

Zajímavá 0 před 3875 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jpau

To co hledáš je viz zdroj (jako pojem, reverse engineering (re) to sice trochu je, ale ne v pravém slova smyslu – pokud by jsi totiž dělal např. nějaký sw pomoci re pak bys vyzkoušel všechny možnosti chování a na základě toho co jsi odpozoroval bys napsal něco jiného, co se bude chovat stejně). Celkově ale používání těchto nástrojů není úplně nejšťastnější. Představa, že rozbiješ nějakou binárku do původního stavu, který byl než jsi ji zkompiloval je dost utopická…
Doplňuji:
Rozložit do „strojoveho kodu“ to můžeš ale nezvládneš s tím pracovat (pokud tedy nejsi ultra magor, znám pár lidí co se v tom trochu umí pohybovat ale rozhodně ne něco psát) – to co potřebuješ je rozklad do zdrojového kódu tzn. do toho, co napsal nějaký člověk. V čem ti to vypadne záleží na tom, jaký použiješ dekompilér. Tvrdit, že z toho vždy vyleze asm je blbost.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­kompilátor

Upravil/a: jpau

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Vím že existují možnosti dostat exáč zpět. Nezaměňovat zdrojový a strojový kód. Ve strojovém ten exáč vlastně je. Dál nevím o tom, že by exáče byli šifrovány. A i pokud by byli, je možnost je odchytit přes debugger. Dále je možné, že se to nepovede (hypoteticky, sám jsem to nedělal, ale viděl) protože použitý decompiler nebude odpovídat compileru (přinejhorším by měli části zůstat v asembleru). A i když se to povede, budou ztraceny názvy funkcí a proměnných (budeš si je muset vymyslet a přiřadit sám) – což podstatně ztíží pochopení kódu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
4154

Nic takového neexistuje. exe soubory jsou šifrovány.
Potřeboval by jsi dešifrovacího klíč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Rozloží se to do nízkoúrovňového jazyka assemnbleru

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

prosim vas,co mi to tady povidate.program v borland delphi se urcite da rozlozit zpet do ZDROJOVEHOkodu,asi na tom zacnu makat sam,pokud se nekdo chce pridat,prosim.

před 3873 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek