Shef

Retro hračky, skutečně by dokázaly potěšit dnešní děti?

Troška nostalgie :) Jistě si tu většina z vás pamatuje „kultovní“ hračky jako stavebnice Merkur nebo Seva,
panenky od firmy Igra nebo společenské hry jako Dostihy a sázky nebo Blechy.
Myslíte, že skutečně potěší i dnešní děti? protože jsem včera 6leté neteři koupil 3 Mončičáky a po pravdě moc velký úspěch jsem nesklidil. Dívala se na mě stylem „cos mi to dal?“ Od svého tatínka dostala tablet a hned to byl tatíček nejmilovanější.
Myslíte, že má cenu dnešním dětem kupovat starší, leč léty ověřené hračky, nebo jen to už jen ztráta času?

http://www.no­vinky.cz/zena/de­ti/219515-retro-hracky-ktere-potesi-i-dnesni-deti.html

Nejlepší odpověď
gecco

Upřímně – mne dat moncicaka, taky bych se na tebe koukal divné…
Ale Merkur? – to by sis mne zase udobril…
😉

Další odpovědi
Nerevarin

Igráčci byli super, měl jsem jich tuny. Myslim, že i dnes dokáží staré hračky potěšit, ale je potřeba sledovat, co dítě v danou chvíli zajímá. Jestli se zbláznil do robotů, protože je někde viděl v televizi, tak ho igráčkem asi moc nenadchneš. Problém je, že těch hraček mají dnes tolik, že už si jich moc neváží a nenadchne je jen tak něco. Až bude synovec starší, plánuju koupit nějakou klasickou stavebnici, tak uvidíme.

arachis

Já myslím,že to není o hračkách, ale o tom i si s dětmi hrát. Kdo dnes z mladých rodičů má čas na sezení u stolu a 3 hodiny hrát s dětmi mikádo a domino? S námi si hrály babičky, dnešní babičky chodí do práce.

anonym

Já ti nevím, nebude to provokace, když napíši, že retro hračky byly vyrobeny za socíku? Je spousta odpůrců návratu do minulosti, ale přitom i oni si rádi hrávali s takovými hračkami, které měli i výchovný program. Dnes je to bída a utrpení.

Ano, i mé vnuky těší hračky z dob minulých.

Tali Vael

no jeje Igráčci :D těch jsem taky měla a stavebnice Merkur? Tak nad tím jsem strávila hodiny a hodiny,pokud mi teda taťka nebral šroubky a matice :D Myslím že i dnešní děti dokáží ocenit staré hračky,pokud to nejsou zrovna rozmlazlenci kteří si nedovedou bez tabletu nebo mobilu bejt ani 10 minut.
Staré hračky měli jednu zásadní výhodu,rozvijeli jemnou motoriku,trpělivost a představivost,to žádný tablet nebo mobil na světě nedokáže,dříve si děti uměly hrát,dnes to jen čučí do tabletu nebo do mobilu a dle toho taky vypadá jejich chování :)

Šidlo

mončičák je nightmare fuel.......neznášam ich od škôlky

mekur je veľmi technický, lego je univerzálnejšie

igráčik je celkom zlatý, ale opäť, to je estetika minulosti

blchy, ak myslíme na tú istú hru sú super

vy by ste chceli nelakovaného dreveného koňa plného triesok , ktorého mal váš pra-pra-pra dedo?

Lamalam

Kultovní stavebnice Merkur nepochází z dob socialismu. Od roku 1920 jí vyráběl továrník Vancl ve firmě Inventor v Polici nad Metují.

S Merkurem (respektive s jeho zbytky) po mém tátovi si syn stále hraje.

Drap

Některé hračky, co zůstali po dětech jsou pro vnuky převážně ty nejvyhledávanější.

sesednizkola

Tak to vis, ze tablet potesi vic, je to super vec a co pises za hracky jsou proti tabletu proste doslova praveke, at se nam to libi nebo ne. Myslim, ze je pro dite i prinosnejsi zira li do tabletu a hraje ruzne hry nez pokud stavi jedn7a tu samou stavebnici. Uprime vubec necapu, proc je proti tomu tolik lidi?

Jana5678

Jako matka dvou dětí se plně ztotožňuji s tím, že někdy může být těžké najít dárky, které jsou pro děti zábavné. Pro mého syna a dceru jsou teď středobodem vesmíru Pokémoni, takže jsem se jim letos k Vánocům rozhodla koupit pokémon karty a hry: https://www.po­kemon4u.cz/ . Jsem ráda, že jsem se rozhodla pro něco odlišného od tradičních hraček, protože se děti zabaví mnohem déle a mají se s čím chlubit svým kamarádům.

novaklen

Tyjo, Pokémoni pořád ještě letí? Pamatuji si, že náš nejstarší syn ty kartičky s nimi také sbíral. Nevím ale jestli by to například našeho nejmladšího bavilo. Ten je na to naopak asi ještě moc malý. Pro něj se snažíme spíš kupovat takové ty vzdělávací hračky, viz například https://agadi­kids.cz/ Myslím si, že ty u takto malých dětí mají smysl.