bolak

Řetězový email – propojení…

Zkoušeli jste někdy pomocí řetězového emailu, který jste obdrželi od někého „internetového známého“ zjistit, jak jste spolu propojeni?

Dám příklad, dostanu od někoho z vás, třeba od briketky :), řetězovej email. Ten samej řetězovej email dostanu od někoho z rodiny, což logicky znamená, že tyhle dva lidi, musí být mezi sebou nepřímo (přes několik lidí) propojeni. Zkoušel už někdo z vás vytoviřit sociálního pavouka, obepsat odesílatele týhlenctý nevyžádaný pošty, zjistit od koho to dostali oni a najít takzvaného Mělníka, tedy osobu, na které se obě cesty kříží?

A pokud ne, zkusíte to?

Nejlepší odpověď
manon

Určitě Mělníka hledat nebudu :) Někteří lidi mi přeposílají maily i se seznamy – s dost dlouhým retězcem – kudy mail doputoval ke mně ( k nim, k jejich předchůdci…) :) Když to vidím, tak bych musela propátrat celou republiku – není reálné se dopátrat (myslím normální cestou).

Další odpovědi
hanulka11

nezkusím a nejsem detektiv a je mi to fuk , takové věci většinou mažu

beer

Hledání propojení řetězových mailů se v budoucnu zabývat rozhodně nehodlám, neboť mám spoustu jiných, pro mne smysluplnějších zájmů.
Řetězovky mně dnes posílá jen minimum mých kontaktů, poněvadž jsem si je už dávno vychoval ))

bolak

manon: ale to víš že by to šlo :) nemusíš se přece ptát všech co sou uvedený v příjemcích, stačí toho kdo ti to poslal a ten zas toho kdo to poslal jemu..

já už to kdysi zkoušel a vešel jsem se vždycky maximálně do 5ti osob

manon

Fakt jo? To máš ale dost malý akční rádius, ne? :)
Nevím…ještě jsem nezkoušela a nebudu, to platí :)

bolak

ano, nejspíš mi ty řetězový emaily posílají jen lidi z mého nejbližšího okolí, ostatní – více vzdálení už ne, protože ti mají všech 5 pohromadě :))

manon

Myslela jsem to trošku jinak – přijde mi mail od příbuzného co bydlí nedaleko a kdyby přišel za chvíli od kamrádky tady od vedle, tak asi dohledám. Ale když za půl roku mi přijde to samé od známých z druhého konce republiky, mezitím to zřejmě oběhlo celou republiku a pár dalších zemí :), pak se asi Mělník hledá hůře.

bolak

no, to asi jo, ale tak to je logický :) když ti přijdou dva stejný spamy v rozmezí několika dnů, od lidí u kterých víš že se vzájemně neznaj, tak se dá předpokládat že mělníka najdeš na druhém nebo třetím kroku

jinak se dělal kdysi ten výzkum (ale to asi víš), kde vyšlo najevo že každý člověk se dá se kterýmkoli jiným spojit maximálně přes 6 lidí, nebo jak to bylo.. a pak tuhle teorii testovali i na facebooku a ten to víceméně potvrdil

manon

Většina věcí, které říkám, jsou logické :D

bolak

jo jo, takový dva tři případy už sem zaregistroval ;)

manon

:b

anonym

:)

Sůwa

Představuji si, že takhle nějak se rozšířila po celém světě zaručená zpráva o konci světa 21.12.2012. Tam by mne ta cesta informace fakt zajímala…