Avatar uživatele
tyrox

Restartuje se mi pc jakto?

Ahoj,jednou jsem hrál na PC a na jednou se mi zasekl od té doby mi vždycky se jen zapl,ukázal jaky je procesor a nic nedělal,poté jsem vyndal pamět RAM (1 ze dvou GB) a počítač mi jel,ale když udělám nějakou težší funkci např:antivir.kon­trola tak se restartuje a najede tak na 50% a na 50% ne ,myslím si že by to mohlo být paměti RAM a nebo procesorem nejsem si jist čím z těch dvou,nebo něčím jiným.Prosil bych o radu,děkuji moc uživatel Tyrox

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4521 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Mohl ti odejít větrák na procesoru nebo na grafice, tím pádem se ti komponenta přehřívá. Pokud na počítači nic neprovádíš, tak to procesor/grafika ještě zvládá, ale jakmile začneš dělat něco náročnějšího, tak ti stoupne teplota za povolenou hranici a buď se ti PC rovnou restartuje, nebo ti tam naskočí modrá smrt.

Nejdřív si stáhni nějakej program na sledování teploty, myslím že jeden z nich se jmenuje SpeedFun a zkontroluj jak jsi na tom.

Mrkni se ještě tady a nastav si aby se ti PC v případě kolapsu nerestartoval ale aby hodil obrazovku s chybou.
http://www.ti­pypropc.cz/za­brante-automatickemu-restartu/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MILAN1961

mohl ti odejít jeden z větráků,nejlepší by bylo otevřít pc dát mu nějakou věětší zátěž a uvidíš co se děje s větráky,možná stačí je jen vyčistit

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
sdesigner

Tiez ma napadly chladice. Mozu byt zanesene prachom. Vtedy opatrne pinzetou narus povrch prachoveho koberca ktory mas pod lopatkami ventilatoru a nasledne to vysaj vysavacom. Dalej zisti jemnym uchopenim chladica a pokyvanim ci nieje uvolneny. Akje uvolneny odporucam ho dat dole. Ocistit stycne plochy napastovat a dat naspat. Ale ked si spominal RAM a to ze ide PC po odstraneni jedne ram moze naozaj znamenat poskodenie RAMiek. Aku znacku mas? Ak mas nejaku Goodram tak sa necudujem. Skus si pozicat od kamosa inu znackovu a otestuj to. ramky si si dokupoval do PC sam? Pasuju ti pracovne frekvencie ram z moznostami dosky? Aj to je dolezite pri stabilizaci systemu. Nepretaktovaval si Pocitac? Ak ano. Resetuj Bios. A este nieco aj Ramky sa mozu prehrievat…skus zvazky kablov v pocitaci usporiadat v pocitaci tak aby okolo pamati prudil vzduch.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek