tyrox

Restartuje se mi pc jakto?

Ahoj,jednou jsem hrál na PC a na jednou se mi zasekl od té doby mi vždycky se jen zapl,ukázal jaky je procesor a nic nedělal,poté jsem vyndal pamět RAM (1 ze dvou GB) a počítač mi jel,ale když udělám nějakou težší funkci např:antivir.kon­trola tak se restartuje a najede tak na 50% a na 50% ne ,myslím si že by to mohlo být paměti RAM a nebo procesorem nejsem si jist čím z těch dvou,nebo něčím jiným.Prosil bych o radu,děkuji moc uživatel Tyrox

Nejlepší odpověď
bolak

Mohl ti odejít větrák na procesoru nebo na grafice, tím pádem se ti komponenta přehřívá. Pokud na počítači nic neprovádíš, tak to procesor/grafika ještě zvládá, ale jakmile začneš dělat něco náročnějšího, tak ti stoupne teplota za povolenou hranici a buď se ti PC rovnou restartuje, nebo ti tam naskočí modrá smrt.

Nejdřív si stáhni nějakej program na sledování teploty, myslím že jeden z nich se jmenuje SpeedFun a zkontroluj jak jsi na tom.

Mrkni se ještě tady a nastav si aby se ti PC v případě kolapsu nerestartoval ale aby hodil obrazovku s chybou.
http://www.ti­pypropc.cz/za­brante-automatickemu-restartu/

Další odpovědi
MILAN1961

mohl ti odejít jeden z větráků,nejlepší by bylo otevřít pc dát mu nějakou věětší zátěž a uvidíš co se děje s větráky,možná stačí je jen vyčistit

sdesigner

Tiez ma napadly chladice. Mozu byt zanesene prachom. Vtedy opatrne pinzetou narus povrch prachoveho koberca ktory mas pod lopatkami ventilatoru a nasledne to vysaj vysavacom. Dalej zisti jemnym uchopenim chladica a pokyvanim ci nieje uvolneny. Akje uvolneny odporucam ho dat dole. Ocistit stycne plochy napastovat a dat naspat. Ale ked si spominal RAM a to ze ide PC po odstraneni jedne ram moze naozaj znamenat poskodenie RAMiek. Aku znacku mas? Ak mas nejaku Goodram tak sa necudujem. Skus si pozicat od kamosa inu znackovu a otestuj to. ramky si si dokupoval do PC sam? Pasuju ti pracovne frekvencie ram z moznostami dosky? Aj to je dolezite pri stabilizaci systemu. Nepretaktovaval si Pocitac? Ak ano. Resetuj Bios. A este nieco aj Ramky sa mozu prehrievat…skus zvazky kablov v pocitaci usporiadat v pocitaci tak aby okolo pamati prudil vzduch.