schacherlova

Resim problem dovezene TV z USA

Prosim o radu, dovezli jsme si TV z USA, ma digitalni prijimani, avsak po zavedeni anteny se nam nepodarilo nic naladit a navic pri pokusu o spojeni DVD pres HDMI se nam spojeni take nepodarilo. Napsalo nam to, ze nas pristroj nepodporuje toto DVD. Je nejaka moznost, ze by se tato TV dala pouzivat u nas v CR?? Moc dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
mosoj

Jako obvykle řada bludů.
Jediné co je zřejmé, že to nepůjde pokud nemáte multisystémovou TV a to zřejmě nemáte, protože by stála podstatně více a již by vám fungovala. To samé je s přehráváním DVD !!! Existují snad převodníky ( něco jako settop box, ale to pomalu vyjde na novou TV. Navíc ani nevím kde by to šlo koupit.

Systémy PAL, SECAM, NTSC se týkají analogové TV!!!!!!

U digitální TV je ještě více systémů vzájemně nekompatibilních­.Tady se jaksi na globalizaci pozapomělo.

DVB … používá Evropa,Asie,Au­strálie
DMB … používá Čína
ISDB … používá Japonsko, jižní Amerika
ATSC … používá sev. Amerika, Kanada

Úvahy o tom proč máte takovou nebo makovou TV ponechávám stranou, jsou nemístné a nikomu do toho nic není.

Další odpovědi
P.T.

Ad DVD a jiná externí zařízení:

  • v Evropě funguje systém PAL, ne NTSC (jak již bylo řečeno). Navzájem jsou tyto systémy zobrazení nekompatibilní.

Ad TV vysílání – viz PAL/NTSC. Každá země má svou normu vysílání (BG, BK, atd.). Jak to mají v USA,nevím.

Každopádně už kvůli těmhle primárním faktům nemá smysl nic ze zámoří pořizovat (TV nebo přehrávače), hlavně v případě, kdy nevíte, že je lze použít i pro PAL systém.

Úpřimě, ani nechápu, co tímhle postupem člověk získá. Určitě teda ne jistotu kompatibility, fungování a o bezstarostném servisu asi nemá smysl ani mluvit )navíc v případě,že daná značka u nás nemusí mít ani obchodní zastoupení, natož servisní místa).

Hodně štěstí.

Jikra

Problém asi bude v tom že v USA se používá TV norma NTSC oproti normě PAL používané v Evropě.
Bludy to jsou ale ve finále to fungovat stejně nebude,ani náhodou.

Adula.57

Myslím si že to nepůjde. Proč až z USA a ne Čr?

elektrikář

Tento problém ti může vyřešit jen televizní technik. Přístroje z USA jsou na 120 voltů.A pou­žívají i jinou normu.V Evropě byla norma PAL amerčané používali jiný systém.

schacherlova

Moc dekuji za odpovedi, asi nam opravdu nic jineho nezbyde nez se obratit na odbornika:) Jen pro ty chytre a hlavne zvedave. V USA jsme zili a tudis jsme si odstehovali i veci, s nicim nebyl problem, az na TV a tu doufam vyresime take.