Zlatý

Řeší popsanou situaci směrnice Českých drah?

Včera jsem cestoval vlakem z Brna do městyse Svitávka. Na spoj byla vypravena moderní soupravu Panter. V cílové stanici nás vystupovalo jen několik a v košili stejnokroje s krátkými rukávy vyšel na peron též pan průvodčí. Ihned mě zaujal tím, že dal znamení k odjezdu, ale tlačítkem si zavřel dveře. Vzápětí se vlak rozjel a nezastavil ani poté, kdy průvodčí mával, pískal a volal na strojvůdce. Nebohý sirotek chvíli připomínal solný sloup, ale posléze přešel na protější nástupiště aby vyčkal zpáteční spoj na Brno.
Už jste snad někdy zažili podobný příběh a jak dle vás asi na tento drobný přešlap reagoval šéf průvodčího?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Jak to řeší směrnice nevím. Měl jsi to natočit, byl bys na Primě.

Další odpovědi:

Zlatý

;-)))
Jako fórek vynikající...
;-)))
Ale zda to nějaká směrnice řeší, netuším, toto - stahlavsky@gr.cd.cz - je přímý mail na hlavního tiskového mluvčího...
;-)))

Stříbrný

Také nevím, ale něco podobného jsem zažil v Praze (byl jsem skoro svědkem, kdybych zrovna nebyl do něčeho začtenej). Holešovice-zastávka je zastávka v dost prudké zatáčce, průvodčí musí popojít dost daleko od vlaku aby viděl na celou soupravu a strojvůdce viděl naněj. Po odpíslání nestihl doběhnout do soupravy a vlak se rozjel bez něj. Slyšel jsem dost zuřivé pískání a vlak zastavil tak po 50 metrech.

Stříbrný

to ještě jde, viděl jsem ale že mašinfíra vystoupil z lokomotivy a ta mu odjela. No nezabrzdil ji. To je horší než vlak bez průvodčího.

A co se týče průvodčího tak pokud je jeho nadřízený rozumný tak z něj měl akorát prdel. Popř mu strhne něco z platu. Ale kdo ví ,nejsem zaměstnanec ČD.

Diskuze k otázce

Zlatý

dudu

Kolego gecco, to není fórek, to se opravdu stalo. Bohužel jsem na událost, namísto abych ji natočil jak radí Emefej, koukal jak nemocné tele.

Zlatý

gecco

Jasně, rozumím - nejlepší fórky jsou ze života...
;-)

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.