norek

Reprodukce

Co to znamená reprodukce v malířství je to original když někdo napíše že je to reprodukce od toho a toho

Nejlepší odpověď
annas

Reprodukce je tištěné anebo digitalizované zobrazení originálního obrazu, případně fotografie.
V poslední době se zhotovují reprodukce různých obrazů tiskem na bavlněné plátno (kdysi jen na papír), takže obraz vypadá jako originál. Cena za takovou reprodukci se pohybuje kolem 1.700 Kč.
Originál je originál – obraz, který nakreslil malíř a je uložený třeba v galerii nebo v soukromých sbírkách. Ceny obrazů od některých malířů jsou závratné.

Další odpovědi
Rico

  1. vytvoření, napodobení
  2. obnovení, rozmnožení

dodávám i zdroj,přeji hezký zbytek večera

Zdroj: http://www.online-slovnik.cz/slovnik-cizich-slov/reprodukce

GangstaHelper

Nebo i přehrávání filmu nebo hudby se nazývá reprodukováním.