Avatar uživatele
Pavel1212

Reportáže do televizních zpravodajství

Jak se reportéři v různých televizích dozví, co se kde děje (hoří barák, krade se, loupeže v bance, …)?
Třeba začne mi ve 2 ráno hořet v kuchyni. Zavolám hasiče a oni zavolají reportérům? :D Neumím si to představit…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BEAES před 4802 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

„My novináři“ máme kanály a tipovače. Jde samozřejmě o to, o co se jedná. Někdy můžou zavolat škodolibí sousedi (nebo sousedi, co by se hroozně rádi viděli v televizi říkat „to vám byla tak strašná rána, když tomu Pavlovi 1212 bouchl ve dvě ráno plyn, vzbudilo to celou rodinu!“ :). To je asi nejčastější, myslím.
V médiích, kde jsem dělala já, chodila souhrnná hlášení mailem cca jednou denně, stručné zprávičky, my si vybrali zprávu a požádali mluvčí o víc info a o fotky. Ale to bylo psané, takže žádný rychlý výjezd na místo v době, kdy se to ještě děje. U televize to je rychlejší. Asi dává echo „spřátelený“ hasič nebo policajt, i když si neumím představit, kdo by to byl… těžko si představit, že někdo ze zásahu. A tiskoví mluvčí v noci v práci nejsou.
Někdy vám prostě dá tip někdo, koho znáte a kdo zná vás a ví, že se tématem zabýváte – mně jednou volal známý s tím, ať okamžitě sedám k počítači, že tamhle havarovala vojenská stíhačka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Asi mají placené lidi, co jim to hlásí a reportéři tam uhned jedou. Dokonce někdy jsou tam dříve než Policie. Také jim to někdy lidé volají sami,ať se dojedou podívat a natočit si to.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Jsou věci o kterých je lepší nevědět. Třeba, že novináři jsou na místě dřív než záchranáři, přestože jediný telefon je k záchranářům.
Takže napíchlé telefony, vysílačky, často i dohoda s jednotlivými záchranáři kteří včas dají avizo apod.(znám případ, kdy se v novinách objevila fotka od saniťáka, protože nikdo na místě nefotil s výjimkou jeho a policie a fotka bylo z jeho místa focení).
U určitých celbrit je to ale trochu jinak – samy zavolají novinářům (často bulvár) kde jsou co dělají, kam letí na dovolenou apod., a potom všichni dělají překvapené, že VIPku náhodou potkali třeba na letišti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek