Je v souladu s vyhláškami použití repliky SPZ na nosiči kol?

Všiml jsem si, že prodejce nosičů kol s upevněním na tažné zařízení, dodává jako bonus repliku SPZ, kdy máte při objednávce uvést do poznámky číslo SPZ a zřejmě pak vyrobí repliku. Je tato replika vůbec použitelná v souladu s vyhláškou? Je mi jasné, že jemu je to jedno, on to používat nebude.

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, není to legální…
Pokud použiješ nosič na kulu (a tedy není RZ v původním umístění čitelná), měl bys RZ sundat z auta a umístit na ten nosič…
___
Jestliže na nosič použiješ repliku – a neukecáš to třeba s přemístěním ´na místě´, hrozí pokuta 5 – 10 kKč a zákaz řízení 6 – 12 měsíců (jízda bez RZ)…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Koleduješ si o problém. Z pohledu zákona se replika registrační značky rovná žádné značce.

lukas.zmizik

Legální to není. Jediná legální možnost je sundat RZ z auta a namontovat ji na nosič kol.

cukrar

Je toto jednání v rozporu se zákonem a silně trestáno. Ale klidně si můžete již legálně na úřadě objednat třetí značku, stejně jako vlastní značku,..