Shaohao

Rendering na vyssi urovni, CPU vs GPU?

co obecne plati pro rychlost renderu (napr. pomoci VRay)? popripade kdo bude v ruznych situacich lepsi (staticka vs dynamicka scena, interier/exterier atp.).
Doplňuji:
zbynas: vzdy to procesor nepocita, vykon gpu se da pouzit i pro render. Pocet polygonu hraje tu nejmensi roli (a o nurbs ani nemluve). Jde mi spise o photon mapping pri vice subdivisions na potlaceni sumu. (Jedna se zejmena o detailni sceny interieru)

Odpovědi
Zbynas

Grafická karta pouze zobrazuje hotový výsledek. Pokud se rendruje obrázek, video, 3D model atd., vždy to počítá procesor. Samozřejmě statická scéna se bude rendrovat podstatně rychleji, než dynamická. Co se týče interiéru a exteriéru – na tom nezáleží. Pokud jde o 3D model, pak záleží jen na množství polygonů (tedy jak moc detailně je scéna vymodelována).
Doplňuji:
Aha, tak já to znám jen takhle z kraje, to bude muset poradi větší odborník :)