Avatar uživatele
aramah

Řemeslo se předávalo z otce na syna.

Máte v rodině řemeslo, které provozoval Váš děd ,otec a teď vy?
Nemusí to být jen rukodělné ale třeba učitelé atd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, nnn1, Andělé, Drap před 4413 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Máme v rodině povolání, které je už ve třetí generaci – nejstarší člen byl požárníkem (dnes hasičem) v továrně, prostřední je hasičem z povolání, nejmladší rovněž hasičem, zatím dobrovolným. Až vystuduje, chce se stát též profesionálním hasičem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Conchus

Řemeslo ne, ale koníčka. Můj dědeček koncem 19. stol. začal pro zálibu pěstovat růže. Můj otec měl velikou školku růží, než mu ji bolševici zlikvidovali. Já mám růžovou zahradu, opět jako koníčka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nemáme. A tak troch mne to i mrzí.Nepoznal jsem žádného svého dědu. Otcovo řemeslo jsem se naučil, i když sám mám uplně jiné.
Rodům, v kterých se nějaké řemeslo opakuje několik generací lze jen závidět / závist myslím v tom dobrém slova smyslu /

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Bratr se živí stejným řemeslem co otec a strýc.Ostatní jsme nad tím ohrnovali nos,dnes se ukázalo,že to byla blbost a že toto řemeslo bude mít budoucnost vždy a má zlaté dno.Potravinář­ství.Já jsem jako asi jediný odbočil úplně jiným směrem,bohužel mne to dnes neuživí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek